Formula: Brajnik v Grobniku celkovým vítězem obou závodů, ve F3 slavili Luderer a Fürtbauer

Celkové vítězství si v obou chorvatských závodech kategorie Formula připsal Paolo Brajnik. Ve F3 se z vítězství radovali Danny Luderer a Stefan Fürtbauer. Ve třídě F4 uspěli Patrick Schober a Benjamin Berta.

Součástí závodního víkendu v chorvatském Grobniku byla mimo jiné i kategorie Formula. Ta měla na programu dva víkendové závody. Zatímco prvních z nich se uskutečnil v sobotu, druhý byl součástí nedělního programu.

V sobotu si pro celkové vítězství dojel Paolo Brajnik. Srbského jezdce v cíli následoval Vladimír Netušil. Čech obsadil druhou příčku. Třetí dojel Danny Luderer, který současně triumfoval v hodnocení F3.

Na stupních vítězů třídy F3 doplnili vítězného Luderera druhý Stefan Fürtbauer se třetím Lucou Iannacconem. Ve F4 získal prvenství Patrick Schober před druhým Benjaminem Bertou.

Celkový triumf přinesla Brajnikovi také neděle. Za ním opět skončil Vladimír Netušil, který zopakoval druhé místo ze soboty. Celkovou třetí příčku a současně vítězství ve F3 zaznamenal Stefan Fürtbauer.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Stefan Fürtbauer (@stefan.fuertbauer)

Druhé místo obsadil v hodnocení F3 Luca Iannaccone. Danny Luderer na svůj sobotní triumf nenavázal. Do cíle totiž nedorazil. Ve F4 byl tentokrát nejlepší Benjamin Berta. Sobotní vítěz Patrick Schober se musel spokojit se stříbrem.

Úvodní foto: Petr Frýba