Finálový podnik přivítá více než dvě desítky formulí

Finálový podnik přivítá více než dvě desítky formulí

Automotodrom Brno je tradičním místem závěru motoristické sezony ESET Cupu a stejně tak je běžné, že zde mají formulové závody bohaté startovní pole.

Přesně 23 monopostů figuruje na startovní listině nadcházejícího víkendu. Domácí podnik si nenechala ujít řada českých závodníků. Diváci uvidí známé postavy jako Antonína Suse, Václava Šafáře, Tomáše Chabra, Vladimíra Netušila nebo v Carboniacupu působícího Vladimíra Laušmána. Do Brna přijede i Sandro Zeller, kterému okruh velmi sedí a dokázal zde v minulých letech vítězit.

Plejáda jezdců je bohatá a vedle zástupců z okolních států se zde objeví i Kanaďan David Richert, Japonka Juju Noda, Řek Daniel Tapinos, Ir Cian Carey nebo Američan Robert Siska. Startovní pole nabídne pohled na monoposty formule 3, formule Renault nebo formule Master.

Chybět samozřejmě nebudou ani monoposty formule 4, které mají v ESET Cupu samostatnou klasifikaci ACCR Formula powered by ESET. Průběžné vedení v tabulce vede Zéno Kovács s novou formulí Tatuus T421 týmu Racing Trevor. Maďarský jezdec stále čeká na své prvenství, nicméně díky pravidelným startům a dojezdům v TOP3 drží osmibodový náskok před Italem Tommasem Lovatim s formulí 4 starší generace.

Entry list BRNO 28.08