Finále se blíží, ve sprintu je stále ještě o co bojovat

Finále se blíží, ve sprintu je stále ještě o co bojovat

Druhý zářijový víkend se na okruhu Automotodrom Brno uskuteční finálový podnik ESET MMSR a řada pilotů bude bojovat o celková vítězství. Pojďme se postupně podívat na to, jak vypadá bodová situace v jednotlivých třídách.

Začněme pohledem na ESET Sprint. Populární závody vozů GT3, pohárových speciálů a cestovních vozů TCR jsou stále otevřené a žádný lídr jednotlivých kategorií nemá nic jisté. Nutno podotknout, že někteří mají k celkovému vítězství velmi blízko.

Letošní sezoně kategorie GT3 jasně vévodí Marcin Jedlinski s Audi R8 LMS týmu Olimp. Od Rakouska dominuje všem sprintům a na kontě má šest prvenství, nicméně matematicky jej ještě může překonat Richard Chlad jr. s Audi R8 LMS týmu K&K Racing. Chlad jr. ztrácí na Jedlinskiho 33 bodů, takže pokud český závodník první brněnský sprint vyhraje, musí doufat, že Jedlinski dojede na horším jak pátém místě, aby si udržel naději na vítězství v šampionátu. Naopak Jedlinskému stačí dojet na páté nebo jakékoliv vyšší pozici, aby si před posledním sprintem definitivně pojistil celkové prvenství.

V kategorii GT3 Trophy dělí dva kohouty na jedné dráze pouhých dvacet bodů. Lídr Lubomír Jakubík z týmu Trevor Racing letos nasbíral 110 bodů, jeho soupeř a krajan ze Slovenska Tomáš Erdélyi má na kontě 90 bodů. Vzhledem k tomu, že se za vítězství rozdává dvacet bodů, budou jejich brněnské souboje ještě velmi zajímavé. V pořadí třetí Kálmán Bodis naopak bude háji pozici před Gregorem Zsigem, jenž na Bodise ztrácí tři body.

V kategorii GTC se na Slovensku příliš nedařilo Dennisi Waszkovi s Lamborghini Huracan, takže mu Josef Záruba z týmu Mičánek Motorsport bodově poodskočil a těší se z 23bodového náskoku před Waszkem.

V kategorii TCR mezi sebou bojují Milovan Vesnič se Seatem Cupra a Václav Nimč jr. s Audi RS3. Český pilot se v posledních závodech výrazně zlepšil, nicméně na Vesniče ztrácí 24 bodů a výchozí pozici k celkovému prvenství v TCR má nesmírně komplikovanou.

Průběžné hodnocení ESET SPRINT

COMMENTS