Finále Renault Twingo Cupu slibuje dramatické závodění

Finále Renault Twingo Cupu slibuje dramatické závodění

Napínavé a těsné souboje mladých nadějí i zkušených závodníků nabídnou divákům na Autodromu Most závody pohárového seriálu Renault Twingo Cup v rámci ESET TWC.

V dosavadní sezoně má na kontě nejvyšší počet výher Matthias Lodi z týmu LEMA Racing. Ital vyhrál druhou jízdu v Maďarsku na Hungaroringu, poté ovládl podnik na Red Bull Ringu v Rakousku a jednou vystoupal na nejvyšší pódiový stupínek na Slovakia Ringu a v Cerklje. Je tak lídrem průběžného pořadí, ale díky vyrovnanému startovnímu poli nemá nikdo nic jisté. Gašper Dernovšek loni skončil v Twingo Cupu na druhém místě a letos má zálusk konečně vybojovat první místo. Slovinec z týmu AMD Slovenija Avto už vyhrál na rychlém Slovakia Ringu a v Cerklje. Další prvenství v letošní sezoně má na kontě Tomaž Trček z týmu Autosport Jazon, který triumfoval v úvodu sezony na Hungaroringu a stále drží matematickou šanci na titul. Teoretickou šanci má i Jaka Marinšek, jenž by ale musel spoléhat na velké potíže zmíněné trojice.

Lze předpokládat, že tato trojice bude o vítězství v Mostu tvrdě bojovat. Finále sezony na severočeském autodromu bude pro všechny zúčastněné vypjatým víkendem, kde může jediná chyba v závodě znamenat i porážku v boji o titul.

Diváci mají rovněž příležitost držet palce domácím pilotům. K nováčkům sezony patří Matěj Korený a Václav Nimč junior z týmu Křenek Motorsport. Mladá dvojice získává každým kilometrem na dráze potřebné zkušenosti a zejména Václav Nimč ukázal, že mu čas v malém twingu svědčí pro další závody s jiným vozem.

 

COMMENTS