Filip Salaquarda zakončil sezonu třetím vítězstvím víkendu

Filip Salaquarda zakončil sezonu třetím vítězstvím víkendu

Finálový sprint letošní sezony ESET GT na okruhu Automotodrom Brno ovládl Filip Salaquarda s Audi R8 LMS GT3 – stejně tak jako sobotní sprint i vytrvalost. Ve třídě GTC si druhé víkendové prvenství odnesl nový šampion této kategorie Jáchym Galáš.

Salaquarda udělal závěrečnou tečku za letošní sezonou a odnesl si deváté vítězství ve sprintu. Letošní šampion kategorie GT3, jenž si zajistil titul již v předchozím podniku na Slovensku, byl dominantní po celou sezonu a v průběhu roku se našla jen hrstka vyzyvatelů. V Brně vítězil Salaquarda způsobem start-cíl, a to v obou sprintech. V tom druhém za ním dojeli Libor Milota s mercedesem a Petr Kačírek s audi.

Jáchym Galáš si titul v kategorii GTC zajistil sobotním vítězstvím a v neděli další výhrou stvrdil svou úspěšnou sezonu. Na druhém místě dojel Dennis Waszek a třetí byl Matěj Pavlíček, jenž se v prvním kole dostal do hodin po kontaktu se soupeřem. První tři pozice tak obsadily vozy Lamborghini SuperTropheo, zatímco na dalších třech pozicích skončily vozy Porsche 911 jezdců Franz Lahmer, Bob Bau a Ricahrd Woschitz.

V kategorii GTX zvítězil Max Hesse, jenž byl se svou starší generací BMW M6 GT3 přeřazen ze třídy GT3 do GTX. Za ním dojeli Antonín Herbeck s Pagani Zonda a Pavel Sovička s KTM GTX. V kategorii GT4 zvítězil Antal Zsigo a v D5 Miro Konopka s Ligierem LMP3.