Filip Salaquarda pokračuje ve vítězné sérii i po letní přestávce

Filip Salaquarda pokračuje ve vítězné sérii i po letní přestávce

Český závodník Filip Salaquarda z týmu I.S.R. dovezl své Audi R8 LMS GT3 k dalšímu prvenství v ESET Cupu. Po dominantní jízdě na Autodromu Most protnul šachovnicový praporek na prvním místě před celkově druhým Dennisem Waszkem, jenž se stal vítězem kategorie GTC.

Salaquarda zajel v dopolední kvalifikaci nejrychlejší čas a na startovním roštu mu patřila vnitřní strana dráhy. Za ním se na vnitřku seřadily další vozy kategorie GT3, a sice lamborghini Miry Konopky, mercedes Libora Miloty a BMW Gregora Zsiga. Naopak na vnější straně dráhy za sebou stály vozy kategorie GTC v čele s Dennisem Waszkem s lamborghini a za ním se seřadili týmoví kolegové Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček, rovněž s lamborghini.

Letmý start prvního závodu ESET GT se nejlépe povedl Waszkovi, který využil výkonnějšího motoru svého lamborghini a na krátkou chvíli převzal vedení. Jenže při příjezdu do první šikany minul brzdný bod a musel prokličkovat mezi pneumatikami v únikové zóně. Salaquarda se vrátil na čelo, zatímco Waszek se propadl zpět na celkově druhé místo a první v rámci kategorie GTC.

Pořadí v závodě tak bylo Salaquarda, Waszek, Konopka, Galáš, Milota a Pavlíček. První místo v rámci kategorie GTX držel celkově sedmý Vašek Janík.

Milota se brzy dostal před Galáše a začal stíhat Konopku, kterému se přibližoval rychlostí dvě desetiny na kolo. Cestu k druhému místu v GT3 nakonec Milotovi usnadnil sám Konopka, když probrzdil první šikanu a musel podobně jako Waszek do únikové zóny. Milota se posunul o pozici dopředu a Konopka si začal hlídat záda před Galášem a Pavlíček.

Souboj tří lamborghini bavil diváky po několik kol. Zkušený Konopka bránil svou pozici a Galáš marně hledal recept na předjetí. Necelých pět minut před koncem závodů došlo k rozuzlení jejich souboje. V předposlední zatáčce vyjel Konopka lehce mimo trať a Galáš s Pavlíčkem se posunuli dopředu, Konopka pak rovnou zamířil do boxů.

Do konce závodu už ke změnám v pořadí nedošlo a Filip Salaquarda si dojel pro šesté vítězství ze sedmi startů. Za ním dokončil závod Dennis Waszek a oslavil tak své první letošní vítězství v kategorii GTC. Na druhém místě za Salaquardou byl v rámci GT3 klasifikován Libor Milota, třetí Petr Kačírek z Duck Racing s Audi R8. Čtvrtý dojel Gregor Zsigo s BMW M4 GT4 a pátý Miro Konopka.

V klasifikaci GTC dojeli za vítězem Waszkem Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček. Jakubu Klobásovi s černým Lamborghini patří páté místo a Petr Brecka s Porsche 911 dojel šestý.

Vítězem kategorie GTX se stal Václav Janík s KTM GTX, který za sebou nechal totožný vůz řízený Pavlem Sovičkou z týmu RTR projects.

D4 GT D5 sprint – race 1