Filip Salaquarda opět vítězství, Jáchym Galáš se stal šampionem GTC

Filip Salaquarda potvrdil roli favorita a na Automotodromu Brno si dojel pro vítězství v prvním víkendovém sprintu. V kategorii GTC byl podobně dominantní Jáchym Galáš, jenž svým prvenstvím stvrdil zisk titulu v ESET GT kategorie GTC.

Start závodů by velmi těsný, zejména první dvě zatáčky, kdy vozy GT a prototypy bojovali o každý centimetr dráhy před sebou. V chaosu bez nehod a kolizí se nejlépe orientoval Libor Milota s mercedesem, který převzal vedení v rámci klasifikace GT3.

Na Milotu však velmi brzy útočil Salaquarda a podařilo se mu dostat do čela ve druhém kole. Za nimi se držel Max Hesse, tovární pilot BMW Motorsport, jenž v Brně hostoval u slovenského týmu Racing Trevor. Bohužel kvůli technickým potížím jejich BMW M4 GT3 musel Hesse startovat se starší generací BMW M6 GT3, který tým nechal narychlo přivézt z Bratislavy. Naneštěstí ani M6 nevydrželo závodní zátěž a Hesse musel odstoupit. Na třetí místo v rámci kategorie GT3 se tak posunul Petr Kačírek s Audi R8 LMS ultra.

Důležitý souboj o titul se odehrával v kategorii GTC. První pozici s přehledem kontroloval lídr průběžného pořadí Jáchym Galáš s Lamborgohini SuperTropheo a mířil za titulem. Jeho největší soupeř, týmový kolega Matěj Pavlíček se dlouho nedokázal posunout před druhého Dennise Waszka a ztrácel tím kontakt s Galášem. Ačkoliv se Pavlíčkovi nakonec podařilo pokořit Waszka a posunout se na druhé místo, Galáš už držel několikasekundový náskok a pod šachovnicovým praporkem projel na prvním místě. Vzhledem k tomu, že se v hodnocení ESET GT započítává pouze jeden nejlepší výsledek ze dvou víkendových závodů, znamenalo to, že si Galáš pojistil svým vítězstvím titul v kategorii GTC.

V kategorii GT4 zvítězil Antal Zsigo s BMW M4 GT4 a rovněž svým triumfem zpečetil zisk titulu v GT4. Stejně úspěšný byl Pavel Sovička s KTM GTX, který zvítězil v kategorii GTX a stal se šampionem.