Filip Salaquarda odjíždí z Red Bull Ringu bez porážky

Filip Salaquarda odjíždí z Red Bull Ringu bez porážky

Stejně jako v ranním závodě ESET GT na Red Bull Ringu, i start druhého sprintu se nepovedl na první pokus. V zaváděcím kole se ze startovního roštu nerozjel Matej Kosič s mercedesem a nad okruhem zavlály červené vlajky. Po několikaminutovém zdržení vyrazilo pole jezdců do dalšího zaváděcího kola a mohlo se závodit.

Z pole-position startující Alexander Ober opět neproměnil nejvýhodnější postavení ve vedení v závodě a propadl se o několik pozic. Při nájezdu do první zatáčky to vypadalo, že se na první místo protlačí Jáchym Galáš, nicméně Salaquarda zvládl zrádnou zatáčku na výbornou a na dlouhou rovinku akceleroval v čele závodu.

Za Salaquardou bojovali o první pozici v kategorii GTC týmoví kolegové Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček, snažící se napravit nepovedený první sprint, v němž dostal hodiny. Ve třetím kole využil Pavlíček slipstream z lamborghini před sebou a ve třetí zatáčce Galáše předjel po vnější straně. Jejich souboj sledoval čtvrtý Libor Milota s Mercedesem AMG GT3. Milotův týmový kolega z GT2 Motorsport, Dennis Waszek krátce nato zastavil na vnitřku první zatáčky pro technické problémy a na trať musel safety car.

Třináct minut před koncem byl závod opět restartován a na vedoucího Salaquardu se doslova nalepil Pavlíček. Ačkoliv Audi RS8 GT3 a Lamborghini Super Tropheo patří do odlišných kategorií, Pavlíček využil vyššího výkonu svého lamborghini a pověsil se za Salaquardu. Jeho pronásledování vedoucího může však vydrželo jen do technické pasáže okruhu, kde se Salaquarda svému soupeři o poznání vzdálil a poté už začal kroužit na čele s bezpečným odstupem.

Salaquarda tak vyhrál svůj pátý sprint a z Red Bull Ringu odjíždí neporažen – dosáhl na vítězné trofeje v obou sprintech i ve vytrvalosti. Na druhém místě v rámci klasifikace GT3 dojel Libor Milota před Ernstem Kirchmayrem. Čtvrtý skončil Miro Konopka po pěkném souboji s Alexanderem Oberem. První pětku uzavřel Gregor Zsigo s BMW M4 GT3.

V GTC se z druhého prvenství v sezoně radoval Matěj Pavlíček před Jáchymem Galášem. Za oběma lamborghini dojela čtveřice vozů Porsche 911 v pořadí Franz Lahmer, Manuel Süssenguth, Michael Oliver a šestý Bob Bau.

V kategorii GTX vyhrál Bernhard Löffler před Alexanderem Oberem, oba na vozech Lamborghini Huracan. Třetí dojel Denis Liebl, čtvrtý Pavel Sovička a pátý Alexander Pitigoi. V kategorii GT4 si pro páté vítězství v řadě dojel Zénó Kovács před Antalem Zsigem a Andrejem Lahem.

ESET Cup Series – Race 2