Filip Salaquarda neměl soupeře a dominoval druhému sprintu

Filip Salaquarda neměl soupeře a dominoval druhému sprintu

Český závodník Filip Salaquarda ovládl druhý sprint na okruhu Oschersleben a s vozem Audi R8 LMS GT3 dovezl týmu I.S.R. Racing první vítězství ve sprintu. Vítězem kategorie GTC se stal poprvé v kariéře Matěj Pavlíček.

Filip Salaquarda startoval z pole-position po boku Libora Miloty s Mercedesem AMG GT3. Za nimi se seřadili vozy Lamborghini Super Tropheo kategorie GTC v pořadí Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček. Z třetí řady vyráželi do druhého závodu Gregor Zsigo s BMW, jenž v kokpitu nahradil vítěze prvního sprintu Neila Verhagena, a Dennis Waszek s lamborghini.

Po zhasnutí červených světel si Salaquarda pohodlně udržel vedení, nicméně za ním došlo v první zatáčce ke kontaktu mezi Milotou a Galášem. Ačkoliv šlo jen o lehký kontakt, oba vozy se dostaly do hodin a propadly se na chvost startovního pole.

Salaquarda tak zcela neohroženě mířil k vítězství. Za ním s odstupem jezdili Matěj Pavlíček a Dennis Waszek, oba bojující o prvenství v kategorii GTC. Na celkovém čtvrtém a pátém místě se rozhodovalo mezi Piotrem Wirou a Mirou Konopkou, kteří se zároveň přetahovali o vavříny za druhé a třetí místo v GT3.

Galáš s Milotou se postupně propracovávali dopředu. Milota byl ovšem aktérem v dalším incidentu v první zatáčce. Tentokrát se snažil předjet Antonína Herbecka, ale mezi mercedesem a pagani došlo ke kontaktu, který nechal Herbecka napříč první zatáčkou. Záhy musel na trať safety car.

Pět minut před koncem se opět začalo závodit, ale ke změně na pozicích u nedošlo. Naopak Milota si za incidentem s Herbeckem vysloužil penalizaci průjezd pitlane a propadl se na konec startovního pole.

Vítězem závodu a kategorie GT3 se tak stal Salaquarda před Piotrem Wirou, Mirem Konopkou, Gregorem Zsigem a Liborem Milotou. V kategorii GTC poprvé zvítězil Matěj Pavlíček z týmu Mičánek Motorsport. Na druhém místě dojel Dennis Waszek, třetí skončil Jáchym Galáš a čtvrtý Petr Brecka s Porsche 911 Cup. V kategorii GT4 se tentokrát radoval Zénó Kovács před Bastianem Heinem, oba s BMW M4 GT4.

Results – Race 2