ESET V4 Cup bude zastoupen v dubajské čtyřiadvacetihodinovce

ESET V4 Cup bude zastoupen v dubajské čtyřiadvacetihodinovce

ESET V4 Cup bude mít také letos své zastoupení v závodě 24 hodin Dubaj. Stane se tak zásluhou týmu Zengő Motorsport.

Úvodní podnik nového ročníku ESET V4 Cupu je na programu až v dubnu. To ovšem neznamená, že si budete muset počkat ještě dlouhé tři měsíce, než účastníky tohoto šampionátu znovu uvidíte v akci. Řadíte-li se mezi fanoušky stáje Zengő Motorsport, dostanete příležitost držet zeleno-černým barvám palce již během nadcházejícího víkendu.

Tým, který je příznivcům série známý díky účinkování ve sprintových i vytrvalostních závodech kategorie TC-3500, se totiž již po sedmé zúčastní závodu 24 hodin Dubaj. V 15. ročníku tohoto podniku bude ekipa účinkovat ve třídě TCR. Do boje opět vyrukuje s vozem Cupra.

Nebude to ale jenom název, co bude příznivcům ESET V4 Cupu při pohledu do startovní listiny závodu u maďarské stáje povědomé. Španělskou vesnici totiž pro ně nebude představovat ani složení posádky.

V tomto případě jejich pozornost přitáhnou zejména Gábor Kismarty-Lechner s Csabou Tóthem, kteří si roku 2018 dojeli ve vytrvalostním hodnocení třídy TC-3500 pro titul. Loni se pak ve stejné klasifikaci stali vicemistry a první jmenovaný ještě navíc ovládl ve zmíněné kategorii sprint.

Gábor Kismarty-Lechner si roku 2019 dojel v kategorii TC-3500 pro titul ve sprintu a pro druhé místo ve vytrvalosti.

Dvojici doplní sám šéf stáje Zoltán Zengő s Tamásem Horváthem. Ani o těchto dvou jménech ale nečtete na našich stránkách poprvé. I oni totiž zasáhli do ročníku 2019. Společně nastoupili během úvodního podniku na Hungaroringu do vytrvalostního klání a v TC-3500 skončili na druhé příčce, když nestačili právě pouze na Kismartyho-Lechnera s Tóthem.

V rámci své třídy bude Zengő Motorsport čelit v Dubaji patnáctičlenné konkurenci. Mezi ní najdeme například i hongkongský tým KCMG, který v roce 2019 absolvoval kompletní sezonu šampionátu FIA WTCR.