ESET TCR míří na Hungaroring

ESET TCR míří na Hungaroring

Letošní novinka v rámci ESET V4 Cup startuje. Na vozy specifikace TCR čeká o nadcházejícím víkendu úvodní podnik sezony na Hungaroringu, kde se bude bojovat o body v dvojím hodnocení.

Na Hungaroringu se sejde jezdecká elita cestovních automobilů. Maďarský okruh přivítá vedle šampionátu WTCR a TCR Europe Touring Car Series i silné startovní pole ESET TCR a trofej TCR Eastern Europe powered by ESET.

Mezi přihlášenými týmy je například dobře známý tým ASK Vesnič v čele s Milovanem Vesničem a jeho Seatem Cupra TCR. Za srbský tým startuje i Jakub Wyszomirski s Hondou Civic a návrat na scénu ohlásil i Rudi Pešović s Audi RS3 LMS. Slovenské barvy bude hájit Martin Ryba s Hondou Civic a za Českou republiku budou startovat Jáchym Galáš s VW Golf, Dušan Kouřil s Hyundai i30 a Petr Čížek se Seatem Cupra. Startovní listinu ještě doplňují Maciej Laszkiewicz (VW Golf), Carol Wittke a Žarko Knego (oba Seat Cupra).

Závody budou přenášeny živě na všech sociálních sítích TCR. Přímé přenosy tak najdete na YouTube a Facebooku.

Na druhém podniku na Red Bull Ringu, jenž se uskuteční v rámci víkendu ESET V4 Cup, se mimo jiné ukážou i alfy romeo tým Unicorse. Za jejich absencí na Hungaroringu bohužel stojí poškození motoru během testování, takže se čeká na dodávku nového agregátu. V Rakousku obohatí startovní pole i Švýcar Jörg Schori s Opelem Astra TCR. Poté se ESET TCR přesune na Grobnik (26. – 28. 7.), Slovakia Ring (23. – 25. 8.) a sezónu uzavře zářijový závod v Brně (6. – 8. 9.).