ESET RaceStar nově i ve formulích

ESET RaceStar nově i ve formulích

Okruhovou scénu letos výrazně oživil projekt ESET RaceStar, na kterém se podílí i jeden z promotérů okruhových závodů ve středoevropském regionu Ing. Josef Křenek. Pro nadcházející sezonu bude mít tento program na podporu a hledání talentů zastoupení i v nové sérii ACCR F4 powered by ESET.

Podpora i hledání talentů provázejí Ing. Josefa Křenka od začátku jeho působení v motoristickém sportu. „Naší snahou je usnadnění startu začínajícím závodníkům, ale i pomoci při jejich výkonnostním posunu. V ideálním případě až do mistrovství světa. Nejde ale jen o výsledky, důležité je i jak jezdci vystupují a spolupracují. Mimoto se musí také umět prezentovat v mediálním světě. I v tom se ale snažíme jim pomoc,“ řekl Josef Křenek

„Formule 4 je ideální přestupní stanice pro motokárové jezdce, lze s ní závodit již od 15 let a náklady na sezónu ty motokárové o moc nepřevyšují,“ pokračoval Křenek. „O vstupu do Formule 4 jsme se rozhodli teprve nedávno, o výběru jezdců sice nějakou představu máme, ale zdaleka není nic rozhodnuto a nic není nemožné. Pokud tedy někdo sní o tom stát se závodníkem a neví jak na to, má tak jedinečnou šanci a může nás kontaktovat,“ dodal na závěr Josef Křenek. Projekt ESET RaceStar tak podpoří v rámci středoevropského regionu dva monoposty Formule 4 Tatuus T-421.

Nová generace formule Tatuus od stejnojmenného italského výrobce bude disponovat turbomotorem Fiat Abart o objemu 1,4 litru a s výkonem 180 koní. Monopost využívá řadu vylepšení k ochraně řidiče včetně ochranného oblouku „Halo“ nad otevřeným kokpitem, který je známý z F1. Závodní vůz formule 4 má navíc vylepšený monokok s vyšší ochranou proti bočnímu nárazu a nárazovými strukturami, které absorbují více energie v případě kolize. K homologaci formule 4 muselo vozidlo projít 20 předepsanými testy od Mezinárodní automobilové federace.