ESET MMSR – Sezona vrcholí, na jezdce čeká Velká cena Slovenska

ESET MMSR – Sezona vrcholí, na jezdce čeká Velká cena Slovenska

Už tento víkend se na okruhu Slovakia Ring uskuteční čtvrtý a zároveň předposlední podnik sezony ESET MMSR, kde se bude bojovat o důležité body do průběžného hodnocení.

Na diváky čeká tradiční víkendový scénář v podobě bohatého závodního programu. O vítězství v závodech se utká početné startovní pole cestovních a sportovních vozů a v neposlední řadě i monopostů.

V ESET Sprint má Richard Chlad jr. jednu z posledních šanci dohnat letos dominujícího Marcina Jedlinského s novou Audi R8 LMS GT3. Richard Chlad jr. na něj ztrácí 18 bodů, přičemž za vítězství se uděluje bodů 20. Český závodník se Polákovi přiblížil poté, co byl uznán jeho protest na neoprávněnou penalizaci na Hungaroringu, a tak se mezi jezdci přiostřilo. Třetí místo v průběžném pořadí pak drží Jakub Knoll s 35bodovou ztrátou na Chlada jr.

Lubomír Jakubík po dvojí výhře na Grobniku bodově odskočil Tomáši Erdélyimu v GT3 Trophy a bezpečný náskok na čele drží i Milovan Vesnič v kategorii TCR. Naopak v kategorii GTC sportovních automobilů je situace velmi vyrovnaná. Josef Záruba s Lamborghini Huracán sice drží první místo, nicméně Denisz Waszek se mu přiblížil na rozdíl tří bodů. Mezi touto mladou dvojicí lze proto očekávat napínavý souboj.

Obdobná situace panuje i ve vytrvalosti, které Jedlinski neohroženě dominuje a z vedení se těší i dvojice Csaba Tóth-Gábor Kismarty-Lechner v TCR. Naopak v GTC (Josef Záruba/Bronislav Formánek vs. Denisz Waszek) a GT3 Trophy (Lubomír Jakubík vs. Gregor Zsigo vs. Tomáš Erdélyi) je bodový rozdíl prakticky minimální. Na Slovensku se navíc pojede namísto hodinové vytrvalosti rovné dvě hodiny, což na jezdce a techniku klade ještě větší nároky než kdykoliv předtím v letošní sezoně.

V Clio Cupu zatím od vítězství k vítězství míří letošní nováček Michal Makeš a bude zajímavé sledovat, zdali nepřetržitou sérii prvních míst prodlouží i na Slovensku. Klasicky vyrovnané startovní pole najdeme v Twingo Cupu, kde se o čelo v tabulkách perou bratři Kramerové a Tomaš Trček. Naproti tomu v Cruze Cupu zatím nenašel David Wassermann přemožitele.

Ve formuli 3 se o krásnou bitvu na Grobniku postarali Andrea Cola a Paulo Brajnik, přičemž právě tito dva se přetahují o celkové vítězství v seriálu. Bodovou výhodu zatím drží Ital Cola, který se těší z jedenatřicetibodového náskoku. Ve formuli 3 Trophy zatím všechny starty ve vítězství proměnil lídr Bartolomiej Mirecki.

Přesně 5922 metrů dlouhý okruh Slovakia Ring leží čtyřicet kilometrů na východ od Bratislavy v okrese Dunajská Streda. Stavba okruhu začala v říjnu 2008 a slavnostního otevření se Slovakia Ring dočkal o rok později 1. října 2009. Autorem projektu je zkušený rakouský architekt Hans Roth, jenž je podepsán pod obdobnými realizacemi v Rakousku a Maďarsku.

COMMENTS