ESET MMSR míří na rozpálený chorvatský asfalt

ESET MMSR míří na rozpálený chorvatský asfalt

O nadcházejícím víkendu se na okruhu Grobnik v Chorvatsku uskuteční třetí podnik ESET MMSR. Premiéra automotodromu, ležícího nedaleko přístavního města Rijeka, v kalendáři ESET MMSR bude náročnou zkouškou pro všechny startující. Řada pilotů totiž dosud v Grobniku nezávodila a celý víkend budou panovat extrémně vysoké teploty, atakující hranici 40 °C ve stínu.

Grobnik prošel přes zimu úpravami, a kromě nového asfaltového povrchu došlo i na výměnu obrubníků, čímž se částečně změnil i jeho charakter a ideální stopa. Přesně 4168 metrů dlouhá trať s patnácti zatáčkami bude hostit tradiční závody ESET SPRINT a Endurance plnokrevných závodních speciálů, jimž vévodí auta specifikace GT3. První místo v průběžném hodnocení se bude snažit uhájit dosavadní lídr kategorie GT3 Marcin Jedlinski s Audi R8 GT3, jemuž bude konkurovat Richard Chlad jr., taktéž s Audi R8 GT3. Přetahovanou o první místo lze očekávat i v kategoriích GT3 Trophy (Tomáš Erdélyi versus Lubomír Jakubík) a GTC, kde Josef Záruba s Lamborghini GTC neskrývá nejvyšší ambice.

Ve startovním poli uvidíme i několik domácích jezdců, kteří mají s Grobnikem bohaté zkušenosti. Chorvaté nebudou chybět ani za volantem cestovních vozů v kategorii TCR, které letos vévodí Milovan Vesnič. Diváci se samozřejmě mohou těšit i na formulové závody a cestovní vozy v podobě Clio Cupu, Cruze Cupu a Twingo Cupu.

Volné tréninky začínají již ve čtvrtek 2. srpna, nicméně souboj o nejrychlejší kvalifikační časy a pozice v závodech odstartuje až v sobotu. V dopolední bloku se konají kvalifikace a odpoledne je věnováno první sérii závodů. V neděli je program téměř shodný.

Program:
Testy + závodní víkend

Startovní listiny:
ESET MMSR Endurance
ESET MMSR

COMMENTS