ESET iSERIES 2020

ESET iSERIES 2020

Současná opatření ohledně koronaviru ovlivňují sportovní dění na celém světě a brání tak šampionátům v odstartování do nových sezon. Pořadatelé jsou nuceni rušit nebo posouvat termíny, týmy bojují o přežití a jezdcům nezbývá nic jiného než vše bezmocně sledovat z domova. Logickou cestou, jak se pokusit aktuální situaci zvládnout, je přesun na simracingovou scénu a umožnit tím všem zúčastněním vykonávat jejich činnost a zůstat i nadále ve spojení se svými fanoušky. Přesně to byly hlavní důvody, které vedly organizátory ve spolupráci s Autoklubem České republiky a Autoklubem Slovenské republiky k uspořádání virtuálního šampionátu ESET iSERIES.

„Virtuální motoristický sport se stal nedílnou součástí světa motorsportu. Se šampionátem ESET iSERIES spojujeme virtuální a reálné závody. Seriál je vypsán exkluzivně pro skutečné týmy a skutečné závodníky, kterým takto bude umožněno soutěžit ve virtuálním světě, jako by závodili na skutečných okruzích.“ říká Josef Křenek.

Start šampionátu je naplánován na první polovinu května a kalendář čítá celkem pět podniků. Všechny z nich se uskuteční na okruzích, které jsou jezdcům dobře známé i z reálných závodů tohoto šampionátu. Jednotlivá klání totiž přivítají ve virtuálním prostoru Hungaroring, Red Bull Ring, Grobnik, Slovakia Ring a Brno. Závodit se bude s vozy specifikace GT3, kterých se může ve startovním poli objevit až dvacet.

„Šíření koronaviru ovlivňuje zdraví nás všech. Musíme dodržovat vzdálenost, abychom zůstali v bezpečí a zároveň neohrožovali ostatní. Závodit budeme i nadále, ale prozatím jen z domova!“