ESET Historic Cup oslaví v roce 2024 desáté výročí svého konání

ESET Historic Cup oslaví v roce 2024 desáté výročí svého konání

Automobilový šampionát ESET Historic Cup, který spojuje přátelství a nadšení pro historické sportovní vozy, se v roce 2024 vrátí již po desáté a opět oživí motoristickou historii.

Seriál veteránu, který každý rok přiláká účastníky ze Slovenska, České republiky i z Maďarska, se zaměřuje na udržování historických závodních vozidel ve vynikající kondici a představuje je na známých okruzích jako Slovakia Ring nebo v Piešťanech.

Soutěžící se neřídí pouze rychlostí, ale také pravidelností a snaží se dosáhnout co nejmenšího časového rozdílu na jednotlivé kolo.

Od roku 2023 zaznamenal seriál navýšení celkového počtu účastníků na 56, včetně 42 bodovaných závodníků a 12 účastníků z České republiky, kteří soutěžili mimo bodování. Pro rok 2024 je přihlášeno pět nových závodníků z České republiky a Slovenska, a v dámské kategorii, která se hodnotí již třetím rokem, přivítá ESET Historic Cup tři nové účastnice ze Slovenska.

V kalendáři na rok 2024 jsou naplánovány čtyři závody jízd pravidelnosti a prezentace vozidel během Ceny Slovenska na Slovakiaringu, Autosalónu Nitra a brněnském okruhu v rámci Grand Prix Revival.