ESET Cup Series Karting se představuje

ESET Cup Series Karting se představuje

Slovak Karting Club a společnost ESET zahájila na začátku roku spolupráci v rozvoji a výchově mladých závodníků a závodnic. Motokárový šampionát ESET Cup Series Karting je v tuto chvíli ve své polovině sezony a už nese první úspěchy.

Motorsport je velmi nákladnou záležitostí a motokáry nejsou ve své podstatě výjimkou. Nicméně existuje finančně přijatelná alternativa – a tou je ESET Cup Series Karting. Stačí, když rodiče přihlásí svého potomka, zaplatí startovné a bez nějakých dalších zásadních výdajů je možné závodit. Pro úplné nováčky obstará organizátor i helmu, rukavice a kombinézu. Zkrátka jde o to, aby si děti vyzkoušeli závodění a zjistili, zdali to může být jejich budoucnost. Co se týče motokár, i ty jsou v režii organizátora. A aby nikdo nemohl říci, že byl někdo další zvýhodněný, přidělení motokár se losuje.

ESET Cup Series Karting je určen pro děti ve věku 7–15 let. Kromě pohárů dostávají ti nejúspěšnější i různé ceny v podobě slev na výstroj jezdce nebo mohou vyhrát testování silnější motokáry.

Série má za sebou dva závody v Bratislavě a v Hodoníně. Jízd se zúčastnilo 26 závodníků z pěti zemí. Převahu měli slovenští, resp. čeští jezdci, nicméně v druhé polovině sezony se ESET Cup Series Karting stěhuje do Rakouska a Polska, kde se počítá s převahou tamních závodníků.

O tom, že má tento seriál pro začínající závodníky velký potenciál dokládá úspěch Maximiliana Soviče a Richarda Beňka. Tito dva závodníci si za výsledky v ESET Cup Series Karting vysloužili start ve světovém šampionátu Sodi World Series na Slovakia Ringu, kde za tým Slovak Karting Club dosáhli umístění v TOP3. Dvanáctiletý Beňka byl třetí v kategorii Junior, jedenáctiletý Sovič vyhrál kategorii Kids

ESET Cup Series Karting je úzce propojen s formulovou sérií F4 CEZ a cestovními vozy, jež ESET rovněž podporuje. Cesta z motokár do vyšších kategorií tak pro každého mladého závodníka může vést právě touto cestou.

ESET CUP SERIES Karting 2023
Junior Cup

Kalendář
23.04.2023 – MAX60, Bratislava, Slovensko
17.06.2023 – Motokáry Hodonín, Česko
20.08.2023 – Kart Racing, Pachfurth, Rakúsko
07.10.2023 (TBC) – TOP1 Karting, Wroclav, Poľsko