ESET Cup se vrací do Mostu, početní převahu budou mít domácí závodníci

ESET Cup se vrací do Mostu, početní převahu budou mít domácí závodníci

Série ESET Cup se po letní přestávce opět rozjíždí. Nadcházející závodní víkend hostí Autodrom Most, jenž se po šesti letech vrátil do kalendáře šampionátu. Řada českých jezdců si příležitost závodit na domácí trati nenechá ujít – včetně lídra průběžného pořadí Filipa Salaquardy.

Dosavadní průběh sezony se nesl v duchu týmu I.S.R. Racing, který zásluhou Salaquardy vyhrál pět ze šesti závodů. Jediným mužem, který porazil Audi R8 LMS GT3 je Američan Neil Verhagen, jenž v úvodu sezony startoval za tým Trevor Racing a sdílel kokpit BMW M4 GT3 s Gregorem Zsigem. I tentokrát se slovenský jezdec podělí o svůj stroj, v jednom ze dvou sprintů bude totiž startovat bývalý šampion ESET Cupu Štefan Rosina.

Slováci budou mít v rámci kategorie GT3 ještě dalšího zástupce. Trojnásobného šampiona ESET Cupu Miru Konopku, jenž do Mostu přiveze své žluté Lamborghini Huracan GT3. Z českých zástupců nechybí Petr Kačírek s Audi R8 LMS Ultra a samozřejmě úřadující šampion Libor Milota s Mercedesem AMG GT3. S Mercedesem AMG bude rovněž startovat Polák Piotr Wira.

V rámci kategorie GTC se na domácí závod důkladně připravuje tým Mičánek Motorsport, který přihlásil trojici vozů Lamborghini Super Tropheo. Ve dvou červenobílých strojích pojedou lídr průběžného pořadí GTC Jáchym Galáš a jeho pronásledovatel a zároveň týmový kolega Matěj Pavlíček. Oponovat jim bude se starší generací Lamborghini Dennis Waszek. Čtveřici italský strojů pak doplní dvojice vozů Porsche 911 GT3 Cup týmu GT Sports Technology. Přihlášeni jsou Petr Brecka a Patrik Šimek.

Kategorii GT4 bude reprezentovat Antal Zsigo s BMW M4 GT4 a pestré pole se sejde v kategorii GTX, kterou tvoří dva vozy KTM GTX týmů Orlen Janík Motorsport (Václav Janík) a RTR projects (Pavel Sovička). Pojede i domácí Antonín Herbeck se svou červenou Pagani Zondou a z dalekého Bulharska přiveze svůj speciál Sin Car R1 Ivan Vlachkov. S prototypem Radical SR 10 v divizi D5 uvidíme Jacka Zielonku.

Obdobné startovní pole uvidíme i v sobotním vytrvalostním závodu. Piotra Wiru doplní v kokpitu Daan Arrow z Nizozemska, Petra Kačírka v Audi týmu Duck Racing vystřídá Daniel Skalický a u Mičánků si vytrvalostní jízdu střihnou Josef Záruba a Kurt Wagner. Petra Brecku doplní v Porsche Karel Neffe a Václava Janíka v KTM bude v polovině závodu střídat Petr Majer. Pavel Sovička se o KTM podělí se svým koučem Petrem Lisou. V klasifikaci TCX budou o vavříny soupeřit Radim Adámek s Bartoszem Groszekem v Audi RS3 a Andreas Kohlert s Cupra Leon TCR. V divizi D5 pojedou s vozy Radical Jacek Zielonka a Adam Zenter s Maciejem Marcinkiewiczem.

Entrylist
Timetable V6