ESET Cup se chystá na druhý podnik na Hungaroringu s napínavými souboji v několika kategoriích

ESET Cup se chystá na druhý podnik na Hungaroringu s napínavými souboji v několika kategoriích

Závodem na Hungaroringu pokračuje druhý podnik ESET Cupu se sportovními i cestovními vozy, které tentokrát výrazně obohatí startovní pole. V Maďarsku se k oběma sprintům sejdou více než tři desítky aut.

Česká stáj I.S.R. Racing v čele s Filipem Salaquardou s vozem Audi R8 LMS GT3 je horkým favoritem na maďarská prvenství. Zkušený tým s rychlým závodníkem drží všechny trumfy. V úvodním podniku jej porazil pouze Racing Trevor v jednom ze dvou sprintů, kdy za slovenskou stáj startoval juniorský tovární pilot BMW Neil Verhagen z USA. Jestliže se opět objeví za volantem BMW M4 GT3, bude mít Salaquarda velmi náročného soupeře. Samozřejmě do výsledků kategorie GT3 ještě mohou promluvit loňský šampion Libor Milota, Piotr Wira, Petr Kačírek nebo Gregor Zsiga, který by měl Verhagena v druhém sprintu vystřídat. V poli se mimo jiné objeví i Aston Martin Vantage maďarského závodníka Jánose Sánty.

Bojovat se bude samozřejmě i v dalších kategoriích. Zejména v GTC, kde se na start opět postaví mladá dvojice Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček z týmu Mičánek Motorsport. S novou generací Lamborghini Super Tropheo budou velmi rychlí, ale čáru přes rozpočet jim může udělat úřadující šampion kategorie GTC Dennis Waszek, jenž startuje se starší generací Lamborghini. Za volantem Lamborghini se ještě objeví třetí muž z Mičánek Motorsport Kurt Wagner. V poli budou mít zastoupení i vozy Porsche. Chybět nebude Petr Brecka z týmu GT Sports Technology, který nasadí druhý vůz pro Patrika Simka. S třemi modely 911 dorazí rakouský tým Kogelbauer Motrsport pro Richarda Woschitze, Franze Lahmera a Boba Baua.

V kategorii GT4 nasadí tým Racing Trevor dvojici vozů BMW M4 GT4 pro Zéna Kovácse, jenž vyhrál jeden závod na Oscherslebenu, a pro Antala Zsiga. Jejich soupeřem bude Matej Kosič s Porsche Cayman GT4 týmu Lema Racing.

Kategorie GTX nabídne souboj několika různých vozů od Porsche 911 domácího Kálmána Bódise přes Lamborghini Huracan Alexandra Obera nebo bulharský závodní speciál Sin Car R1 Ivana Vlachkova. Značka KTM bude mít zastoupení v podobě českých týmů RTR Project a Janík Motorsport, v jejichž barvách budou startovat Pavel Sovička, resp. Tomáš Konvička. S třetím KTM GTX nasoupí Klaus Binder z týmu MZR. Poměrně velké zastoupení bude mít kategorie TCX s cestovními vozy Cupra, Chevrolet, VW, Audi nebo Hyundai.

Entrylist
Timetable