ESET Cup Karting pro mladé a začínající jezdce

ESET Cup Karting pro mladé a začínající jezdce

ESET Cup Karting je série, určená pro začínající jezdce (junioři do 15 let), která jim nabízí možnost získat cenné zkušenosti. Cílem této série je připravit mladé talenty k postupu do náročnějších sérií v kartingu i automobilových závodech.

Série je součástí Sodi World Series, v které soutěží více než 100 000 jezdců z celého světa. Účastníci ESET Cupu pocházejí z různých koutů Evropy, také proto se jezdí na motokárových okruzích v Česku, na Slovensku i v Rakousku. V sérii ESET Cupu pravidelně startují téměř čtyři desítky závodníků, což je po Japonsku nejvíce obsazené pole v Sodi World Series. Na konci každé sezony pak jeden reprezentant z každého zúčastněného státu nastoupí do světového finále Sodi World Series.

ESET Cup Karting poskytuje všem účastníkům nezbytné vybavení pro bezpečnou účast v závodech. Každý jezdec dostává k dispozici helmu, krční ochranu a samozřejmě vlastní motokáru. To zajišťuje, aby se mladí jezdci mohli plně soustředit na zdokonalení svých dovedností bez nutnosti starat se základní vybavení jezdce.

Všechny motokáry, které se používají v závodech, jsou losovány, takže všichni jezdci mají stejné šance na úspěch (jezdci se dovažují do 60 kilogramů). Motokáry značky Sodi LR5 o objemu 200 ccm a jsou v barvách týmů formule 1.

Za organizaci ESET Cupu Karting stojí klub Slovakia Karting Club (SKC), který má potřebná povolení pro pořádání závodů na různých tratích. Klíčové postavy, Marcel Liedl a Martin Suchovský, zajišťují, že každý závod probíhá hladce a podle mezinárodních standardů.

Kalendář závodů
25.6 Třinec
30.6 Bruck an der Leitha
21.7 Bruck an der Leitha (varianta 3)
17.8 Hodonín
Modřice (datum bude upřesněno)