Duel Vesnič vs Nimč měl sladkou tečku pro oba závodníky

Duel Vesnič vs Nimč měl sladkou tečku pro oba závodníky

ESET MMSR pokračoval o uplynulém víkendu pátým podnikem v sezoně a celý seriál tentokrát zavítal na okruh Slovakia Ring nedaleko Orechové Potôně. Ve startovním poli bohatého závodního programu nechyběly ani cestovní vozy TCR, v nichž se o vítězství poprali Milovan Vesnič a Václav Nimč jr.

Úvodní sobotní sprint se nesl ve znamení lídra průběžného pořadí Milovana Vesniče. Ten se svým Seatem Cupra zajel nejrychlejší kvalifikační čas, nicméně Nimč prokázal stále zlepšující formu a ve své první sezoně s Audi RS3 se každým ujetým kilometrem zlepšuje. Na Vesniče totiž ztratil pouhých 0,145 sekundy.

Závodu pak opanoval srbský pilot, nicméně neustále musel sledovat ve zpětném zrcátku stříbrné Audi českého týmu. Později se k tomuto vedoucímu duu přidal i domácí pilot Martin Ryba a v závěrečných kilometrech atakoval stříbrnou příčku.

„S výsledkem jsem určitě spokojen, druhé místo je krásné. Konečně jsem si pěkně zazávodil i s Vesničem a jezdili jsme srovnatelné časy. Bohužel mi ke konci odcházely pneumatiky, takže jsem nakonec absolvoval krásný souboj s Martinem Rybou a v závěru jsme jeli nárazník na nárazník,“ uvedl Nimč jr.

V nedělním sprintu se už situace otočila. Vesnič sice získal další pole-position, ale Nimč tentokrát převzal vůdčí roli a svého soupeře na rychlé a technické dráze překonal. Vesnič sledoval zadní část Audi RS5 téměř po celý závod a tentokrát se musel smířit s druhým místem, neboť nedokázal najít recept na předjetí a Nimč získal druhé vítězství v sezoně. Za druhým Vesničem dojel Jakub Wyszomirski s Hondou Civic.

Vozy kategorie TCR nechyběly ani na startu podvečerního vytrvalostního závodu a z vítězství se na konci dvouhodinové jízdy radovala posádka Csaba Toth a Gábor Kismarty-Lechner s vozem Seat Cupra.

COMMENTS