Druhý podnik TCR Malajsie přinesl Brutal Fish vítězství

Druhý podnik TCR Malajsie přinesl Brutal Fish vítězství

Stáj Brutal Fish si během druhého podniku letošní sezony TCR Malajsie v Sepangu připsala vítězství. Její jezdec Daniel Lloyd vystoupil na nejvyšší stupeň ve druhém závodě.

Druhým podnikem z celkových tří pokračoval tento víkend v Sepangu letošní ročník zimního šampionátu TCR Malajsie. Stejně jako v případě úvodního klání jsme i nyní mohli mezi startujícími naleznout dva účastníky loňského ročníku naší série – slovenský tým Brutal Fish a Nica Grubera.

A byla to zejména parta Martina Ryby, kdo do druhého závodního víkendu sezony vstoupil v obzvlášť výhodné pozici. Její jezdec Daniel Lloyd se totiž po dvojici stříbrných úspěchů v prvním podniku nacházel na čele průběžného pořadí.

A že Brit nebude hrát druhé housle ani tentokrát, naznačily již páteční jízdy. V kvalifikaci se totiž blýskl druhým nejrychlejším časem, když nestačil pouze na Lucu Engstlera. Německému závodníkovi ale první místo nebylo moc platné, neboť byl na startu úvodního závodu odsunut o pět pozic dozadu za výměnu motoru a na pole position se tedy postavil Lloydův Civic FK7.

Ačkoli byl ale úřadující šampion nucen vyrážet až ze šesté příčky, v průběhu závodu se dokázal propracovat zpět do čela. Zde navíc figuroval i po průjezdu pod šachovnicovou vlajkou a jeho soupeř ze stáje Brutal Fish se tak musel namísto oslav premiérového triumfu spokojit s již třetí druhou příčkou v řadě.

Nakonec ale Lloyd přeci jen druhý podnik opouštěl s vítězstvím v kapse. Do druhé sobotní jízdy sice kvůli otočení výsledků z prvního klání odstartoval až jako šestý, dokázal se ale probíjet pořadím vzhůru a jeho snažení vyvrcholilo v závěrečném okruhu. V něm pokořil svého krajana Joshe Filese a získal první vítězství v šampionátu nejen pro sebe, ale i pro slovenskou ekipu.

https://www.instagram.com/p/B8oaVeWB33C/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Radost navíc mohl mít bývalý šampion TCR UK i při pohledu na průběžné pořadí. Luca Engstler totiž do cíle posledního závodu víkendu nedorazil a jeho ztráta na Lloyda tak před finálovým podnikem narostla na 21 bodů. Stejný počet bodů jako on ztrácí na rodáka z Huddersfieldu také třetí Gilbert Ang.

Druhý zástupce našeho šampionátu Nico Gruber zahájil minulý měsíc své účinkování na scéně cestovních vozů ve velkém stylu, když upoutal zejména vítězstvím ve druhém závodě. V tomto případě se ale úřadujícímu vicemistrovi kategorie Formule Renault 2.0 další pódia přidat nepovedlo a ve víkendových bitvách obsadil páté, respektive čtvrté místo. Pomyslná bramborová medaile na něj momentálně vychází také v celkovém hodnocení.

Během svého druhého závodního víkendu na scéně cestovních vozů Nico Gruber další trofeje nezískal.
foto: NICO Gruber official Fanpage/Facebook

Poslední podnik sezony bude Sepang hostit 28. – 29. února.

titulní fotografie: TCR Malaysia/Facebook