Druhé vítězství způsobem start-cíl pro Ethana Ischera

Druhé vítězství způsobem start-cíl pro Ethana Ischera

Švýcar Ethan Ischer dosáhl na druhé prvenství úvodního podniku šampionátu ACCR Czech Formula. Ischer dovezl svůj monopost formule 4 na prvním místě před týmovým kolegou Renem Francotem a Jenzer Motorsport si tak domů odváží dvojité vítězství.

Jezdci se na startovním roštu seřadili v pořadí, v jakém dojeli první závod. Z pole-position tak znovu startoval Ethan Ischer, vedle něj se postavil Michael Sauter. Za nimi startovali Reno Francot a Niko Taylor. Třetí řadu obsadili Olivér Michl a Jiří Šafránek.

Sauterovi se v prvním závodě podařilo předjet jedno z jezdců Jenzer Motorsport a o to samé se pokusil ihned po startu druhého závodu. Při těsném souboji s Ischerem však došlo k lehkému kontaktu a odneslo to Sauterovo přední přítlačné křídlo.

Sauter se postupně začal propadat a ve třetím kole zajel k mechanikům k výměně předního křídla, čímž ztratil naděje na zopakování výsledku z předchozího závodu.

Závod tak kontroloval tým Jenzer Motorsport v čele s Ischerem a za ním jedoucím Francotem, jenž nejprve jezdil těsně za týmovým kolegou, ale poté už s ním nedokázal držet tempo. Naopak v závěru závodu probíhal těsný souboj o třetí místo mezi Nikem Taylorem a domácím Olivérem Michlem, ale ani on nakonec nenašel recept na předjetí a musel se spokojit se čtvrtým místem za vítězným Ischerem, druhým Francotem a třetím Taylorem. Na pátém místě dojel Šafránek a šestý Sauter.