Dramatickou vytrvalost vyhrál v GT3 Richard Chlad jr.

Dramatickou vytrvalost vyhrál v GT3 Richard Chlad jr.

Vypjatý souboj o vítězství nabídl sobotní vytrvalostní závod, o jehož výsledcích se nakonec rozhodovalo až u zeleného stolu a prvenství v GT3 oslavil Richard Chlad jr. z týmu K&K Racing, v kategorii GTC triumfovala dvojice Filip a Samuel Sládečkovi.

První řadu na startu obsadil tým Olimp Racing. Z prvního místa vyrážel Stanislav Jedlinski, jenž se v polovině závodu střídal s daleko rychlejším Mateuszem Lisowskim. Naopak Marcin Jedlinski se rozhodl absolvovat hodinovou vytrvalost bez střídání. Při letmém startu se však mezi oba vozy Audi R8 LMS polského týmu vklínil odvážný Richard Chlad jr. a s černým Audi R8 LMS ultra se v tlačenici první zatáčky prosmýkl na první místo.

První kolo závodu bylo hodně těsné, Marcin Jedlinski dal ránu Lamborghini Huracan týmu Sládečka Motorsport a v předposlední zatáčce sestřelil Stanislav Jedlinski bílé audi Daniela Skalického z týmu Duck Racing. I přes hektický úvod zůstal safety car zaparkovaný na pitlane, ke slovu se měl dostat až v pozdější fázi závodu.

Po prvním kole vedl Richard Chlad jr. před Marcinem Jedlinskim a za nimi se utvořilo další duo Sládečka-Konopka. Obě dvojice rozehrály vlastní souboj o pozice. Chlad jr. a Sládečka jeli defenzivní stopu a bránili každý metr maďarského asfaltu, čímž znesnadňovali život svým soupeřům Jedlinskému, resp. Konopkovi.

Jedlinski si častými útoky výrazně opotřebovával pneumatiky a bylo jasné, že během zastávek v boxech bude muset přezouvat. Časový prostor pro návštěvu mechaniků byl vyhrazen v polovině závodu, jenže situaci nečekaně zkomplikoval prasklý brzdový kotouč u mercedesu Libora Miloty, který zůstal stát v první zatáčce. Na dráze se objevil safety car a řada jezdců zamířila do boxů, ačkoliv pravidla zastávky během žluté fáze nepovolovala.

Po závodě proto obdrželo několik jezdců penalizace a výsledková listina změnila svou podobu. Vítězství v GT3 si nakonec odnesl Richard Chlad jr., na druhém místě skončil Miro Konopka, třetí byl Marcin Jedlinski a čtvrtou pozici obsadila posádka Mateusz Lisowski–Stanislav Jedlinski.

Ve třídě GTC zvítězila dvojice Filip a Samuel Sládečkovi před Robert Zwingerem, všichni Lamborghini Huracan. Kategorii TC si podmanily černé seaty domácího týmu Zengo Motorsport. Gábor Kismarty-Lechner přidal po loňských úspěších první vítězství roku 2019 a na stupních vítězů se mohl pozdravit se svými týmovými kolegy Klausem Kotherem a Tamásem Horváthem, kteří dojeli na druhém místě.