Drama s osychající tratí a další vítězství pro Salaquardu

Drama s osychající tratí a další vítězství pro Salaquardu

Úvodní závod ESET GT byl na Red Bull Ringu naplánován na nedělní ráno, což značně ztížilo podmínky pro všechny startující. Trať ještě nebyla zcela suchá a opatrnost zejména v prvních kolech byla na místě. Se zrádnými podmínkami se nejlépe vypořádal Filip Salaquarda, který dosáhl na čtvrté prvenství ve sprintu.

Po nočním dešti a ranní mlze zůstávala trať lehce mokrá, nicméně na pneumatiky do deště to v žádném případě nebylo a celé pole startovalo na suchých pneumatikách. Už v zaváděcím kole ale havaroval Piotr Wira a další jezdci ztráceli kontrolu nad svými vozy.

Ještě než bylo vůbec odstartováno, zavlály nad okruhem červené vlajky a jezdci se znovu jeli seřadit na startovní rošt v čele s Alexanderem Oberem s Lamborghini kategorie GTX a Filipem Salaquardou s Audi kategorie GT3.

Oberovi se start nepovedl a Salaquarda šel pohodlně do vedení. Týmoví kolegové Matěj Pavlíček a Jáchym Galáš projížděli úzkou první zatáčku bok po boku, nicméně Pavlíček nájezdem na obrubník na vnitřku ztratil kontrolu nad svým lamborghini a dostal hodiny. Než se otočil do směru jízdy, projelo kolem něj bezmála třicetičlenné startovní pole.

Že nebyla trať dokonale suchá dokazovaly jednotlivé časy na kolo. V úvodu závodu byly až o patnáct sekund pomalejší než v sobotní vytrvalosti. Absolutně nejrychlejším mužem na trati byl opět Filip Salaqurda, který se vzdaloval druhému Jáchymu Galášovi, jenž byl zároveň lídrem kategorie GTC. Na jeho záda zároveň tlačil domácí Ernst Kirchmayr s Ferrari 488 GT3, atakován Liborem Milotou s Mercedesem AMG GT3.

Matěj Pavlíček se mezitím propracovával dopředu a s nejrychlejšími koly na kontě se po devíti kolech propracoval na celkovou devátou příčku a třetí místo v rámci GTC. Ve dvanáctém kole překonal Pavlíček Dennise Waszka a zaujal druhé místo v GTC za Galášem, který nadále za zády držel Kirchmayra a Milotu s vozy GT3.

Ke změně pořadí na předních příčkách už do konce závodu nedošlo a Salaquarda dosáhl na čtvrtou výhru ve sprintu. V rámci kategorie GT3 dojel na druhém místě Kirchmayr a třetí skončil Milota. Čtvrtý skončil Miro Konopka a první pětku uzavřel Petr Kačírek.

V kategorii GTC si další double odváží tým Mičánek Motorsport v čele s Jáchymem Galášem a druhým Matějem Pavlíčkem. Třetí skončil Dennis Waszek. Na čtvrté a páté pozici dojeli Manuel Süssenguth a Michael Oliver s vozy Porsche 911.

V rámci GTX zvítězil Denis Liebl s náskokem necelé sekundy před Bernhardem Löfflerem. Třetí dojel Alexander Ober, čtvrtý Pavel Sovička a pátý Alexandru Pitigoi. V kategorii GT4 si další výhru připsal Zénó Kovács s BMW M4 GT4 před Matejem Kosičem s Mercedesem, Antalem Zsigem a Andrejem Lahem. V kategorii TCX zvítězil Günther Wiesmeier s vozem Cupra. Na druhém místě dojel jeho týmový kolega Hans-Peter Eder.

ESET Cup Series – Race 1