Double švédského nováčka Sandströma

Double švédského nováčka Sandströma

Sobotní závodní program na Hungaroringu otevřely vozy Clio Cup. Druhý víkendový závod nabídl atraktivní podívanou na souboj o první tři pozice. První místo nakonec převzal Filip Sandström a obhájil vítězství z předchozího dne.

Z první řady startovali Erik Bertilsson a Levente Losonczy, zatímco vítěz úvodního pátečního závodu Filip Sandström vyrážel z druhé řady po boku Marka Mramora.

Nejlépe na zhasnutí červených světel zareagoval Bertilsson a sprint do první zatáčky zvládl bez potíží. Nováček letošní sezony Clio Cupu si na čele vytvořil nepatrný náskok, nicméně na záda mu po několika kilometrech začal dýchat týmový kolega a rovněž nováček Sandström. Ve druhém kole si včerejší vítěz připsal nejrychlejší kolo a svého krajana Bertilssona předjel ukázkovým manévrem v první zatáčce.

Sandström však zdaleka neměl vyhráno. Ve zpětných zrcátkách se mu stále objevovalo Bertilssonovo oranžové clio a těsně za ním jezdil domácí Levente Losonczy. Vedoucí trojice kroužila po maďarském asfaltu v rozpětí jedné sekundy a jakákoliv drobná chyba nebo zaváhání při předjíždění pomalejších jezdců mohla zamíchat pořadím.

Losonczy s Bertilssonem tvrdě bojovali a zakrátko si vyměnili pořadí. Z jejich duelu těžil Sandström a vytvořil si na čele bezpečný náskok. Mezitím Losonczy využil provozu pomalejších vozů a poodskočil Bertilssonovi, čímž prakticky rozhodl o výsledku jejich boje.

Filip Sandström z Carpek Racing proměnil svůj druhý start v druhé prvenství, zároveň si na Hungaroringu připsal jedno pole-position a dvě nejrychlejší kola. Radost z druhého místa na domácí trati neskrýval Levente Losonczy z týmu Z.S.P Motorsport a třetí post na stupních vítězů patřil Erikovi Bertilssonovi z Carpek Racing. První pětku uzavřeli Miha Primožič a Richard Maixner. Další body získali šestý Sandi Jeram, sedmý Valter Nežic, osmý Igor Tomljanovic, devátý Ivan Gustin a desátý Mark Mramor, závodící s podporou projektu ESET Race Star.