Do sprintu na Red Bull Ringu je přihlášeno bezmála 40 vozů

Do sprintu na Red Bull Ringu je přihlášeno bezmála 40 vozů

Red Bull Ring bude o nadcházejícím víkendu hostit druhý podnik ESET Cupu. Řada závodníků návrat rakouské tratě do kalendáře šampionátu vítá, což ukazuje i bohatá startovní listina. Na oba sprinty je přihlášeno přesně 39 vozů.

Opravdu bohaté startovní pole je výsledkem spolupráce ESET Cupu a rakouského šampionátu Touring Car Masters. Společná klasifikace je tím pádem zárukou zajímavých soubojů o co nejlepší umístění, což potvrdil úvodní závod na Hungaroringu. Spolupráce obou sérií bude pokračovat v průběhu celé sezony vyjma závodu v Poznani.

„Jsem velice rád, že jsme s TCM organizátorem Gerhardem Trenkerem našli společnou cestu. Na spolupráci pracujeme od loňského léta a první společný závod na Hungaroringu potvrdil, že jsme se vydali správným směrem,“ uvedl promotér ESET Cupu Josef Křenek.

V kategorii GT3 bude opět k vidění polský tým Olimp Racing, který nasazuje vozy pro úřadujícího šampiona Marcina Jedlinského a jeho otce Stanislawa. Stanislaw Jedlinski se do Maďarska přihlásil s Ferrari 488 GT3, nakonec však startoval s Audi R8 LMS GT3. I na Red Bull Ring podal přihlášku s Ferrari, takže uvidíme, zdali italský stroj skutečně přiveze. Gregor Zsigo z týmu Racing Trevor opět přiveze své nové BMW M4 GT3, jež v Maďarsku teprve poznával a v prvním sprintu dosáhl na třetí pozici. Vítězové maďarských sprintů Libor Milota s Mercedesem AMG a Marcin Jedlinski s Audi R8 LMS GT3 jsou horkými kandidáty na prvenství v Rakousku, nicméně na pozoru by se měli mít před domácím Ernstem Kirchmayerem, který bude startovat s Ferrari 488 GT3. V rámci kategorie GT3 dále uvidíme Piotra Wiru s mercedesem týmu Good-Speed Racing, Petra Kačírka s audi, Istvána Bótu s mercedesem a Jánose Sántu s astonem martin.

Chybět nebude ani Dennis Waszek, který vyhrál s Lamborghini Super Tropheo oba maďarské závody kategorie GTC. V obou případech za ním dojel Adam Rzepecki s Porsche 911 GT3 Cup a právě pohárové porsche bude mít v GTC největší zastoupení. Celkem je jich přihlášeno osm.

V kategorii GT4 opět uvidíme tým Šenkýř Motorsport. Do dvou vozů BMW M4 GT4 znovu nasadí Samuela Vetráka a Petra Švantnera. Česká dvojice nastoupí proti vozům Porsche Cayman Sandiho Jerama a domácího Richarda Haase. Převahu německé techniky v GT4 ještě podtrhne Mercedes AMG GT4, v němž se budou střídat Luca Panizzi a Predrag Šainović.

Neméně atraktivní seznam závodních automobilů nabídne i kategorie GTX, v níž se proti sobě postaví například Pagani Zonda, Lamborghini Huracan, bulharský speciál SIN Car 1 nebo KTM GTX. Celkem je do této kategorie přihlášeno devět vozů. Zajímavé souboje jistě nabídne i divize D5, v které uvidíme šest KTM X-BOW a Radical SR8.

Na většinu jezdců kromě dvou sprintů čeká i vytrvalostní závod, byť v trochu jiné sestavě. Například Dennis Waszek opět usedne do BMW M4 GT3 a bude se střídat s Gregorem Zsigem. Petra Brecku doplní v Porsche 911 GT3 Cup Karel Neffe a Samuel Vetrák se bude v BMW M4 GT4 střídat s Mariánem Bížem.

Startovní listina