Dernovšek uspěl v náborovém programu do evropských NASCAR

Dernovšek uspěl v náborovém programu do evropských NASCAR

Gašpera Dernovšeka budeme během letošní sezony vídat v NASCAR Whelen Euro Series. Slovinec totiž uspěl během náborového programu ve francouzském Fontenay Le Comte.

Během sezony 2019 jsme mohli Gašpera Dernovšeka spatřit v závodech Renault Twingo Cupu. Zde navíc slovinský jezdec rozhodně nehrál jenom druhé housle. Hned ve čtyřech závodech totiž stanul na stupních vítězů a v konečném pořadí šampionátu z toho byla pomyslná bramborová medaile.

Pro rok 2020 ovšem zatoužil po kariérním posunu. Proto se v prosinci loňského roku zúčastnil ve francouzském Fontenay Le Comte náborového programu do šampionátu NASCAR Whelen Euro Series, kde bylo jeho cílem přesvědčit organizátory a získat finanční podporu pro účast v nadcházejícím ročníku série.

A výlet do země galského kohouta se rozhodně neukázal jako zbytečná cesta. Dernovšek si totiž počínal skvěle a během svého testovacího dne zaznamenal nejrychlejší čas, byť se o toto prvenství musel dělit s Italem Luigim Ferrarou, jehož maximum mělo stejnou hodnotu. Není tedy divu, že se mu na pořadatele podařilo zapůsobit a ti se jej skutečně rozhodli vybrat.

https://www.instagram.com/p/B7ODwjUlevd/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Gašper přiznává, že mu na zdaru ve svém snažení hodně záleželo. Před výjezdem na trať u něj proto panovala velká nervozita.

„Na test jsem dorazil odpočinutý. Připravil jsem se již pár dní předtím, tudíž mělo vše proběhnout v klidu. Po celý den jsem ovšem pociťoval nesnesitelnou bolest žaludku a na schůzce před testem jsem byl úplně zelený. Myslel jsem si, že jsem nemocný, ale byla to pouze panika. Za pět let, co závodím, se mi něco takového stalo poprvé,“ uvedl Dernovšek.

„Ve hře bylo hodně. Pokud bych to dokázal, získal bych mnoho. Pokud ale ne, jednalo by se o promarněnou příležitost, která už by se mi v budoucnu nemusela znovu naskytnout. Když jsem ale usedl do vozu a vyjel, všechno napětí bylo pryč. Organizátorům jsem ukázal, že disponuji potřebnou rychlostí. Klíčovým faktorem, proč jsem byl do programu přijat, byl ale můj středoevropský původ. Pořadatel se mi nyní svými prostředky a znalostmi pokusí vstup do první sezony co nejvíce usnadnit.“

V jakém týmu bude Dernovšek působit a zda-li se představí v kategorii EuroNASCAR Pro, kde by se mimo jiné utkal i s bývalým šampionem F1 Jacquesem Villeneuvem, EuroNASCAR 2 nebo v EuroNASCAR Club Challenge, je zatím v jednání. Nová sezona odstartuje během posledního dubnového víkendu ve španělské Valencii.

titulní fotografie: Gašper Dernovšek/Facebook