Dernovšek se zúčastní náborového programu do evropských NASCAR

Dernovšek se zúčastní náborového programu do evropských NASCAR

Účastník letošního ročníku Renault Twingo Cupu Gašper Dernovšek absolvuje ve francouzském Fontenay Le Comte náborový program šampionátu NASCAR Whelen Euro Series.

Během letošního ročníku ESET V4 Cupu jsme mohli Gašpera Dernovšeka vídat v Renault Twingo Cupu. Zde navíc slovinský závodník nebyl ani v nejmenším jenom do počtu. Na své konto si totiž připsal trojici pódiových umístění a v konečném pořadí se umístil jenom těsně za medailovými příčkami, když obsadil čtvrté místo.

A nyní se zdá, že by mu účinkování v tomto šampionátu mohlo otevřít dveře do vyšších pater motoristického sportu. Dernovšek se totiž 12.-13. prosince na okruhu ve francouzském Fontenay Le Comte zúčastní náborového programu pro nadcházející ročník NASCAR Whelen Euro Series, kde bude jeho cílem přesvědčit organizátory a získat tak finanční podporu pro účast v sezoně 2020.

„Pokusím se o získání sedačky. Sleduji tuto sérii několik sezon a myslím si, že se jedná o skvělou cestu, jak dosáhnout profesionální úrovně. Některé závody jsem viděl naživo a jsou to opravdu rychlé vozy. Všechny jsou navíc z pohledu šasi stejné. Je to opravdu těsné závodění,“ těší se Gašper na novou zkušenost své kariéry.

Pokud by Dernovšekovy snahy byly úspěšné a dokázal angažmá doopravdy vybojovat, rozhodně by se neocitl ve společnosti neznámých tváří. Šampionát totiž láká mimo jiné i bývalé piloty F1. V roce 2019 klub někdejších jezdců královny motorsportu reprezentovali Michael Bleekemolen, Alex Caffi a dokonce i šampion z roku 1997 Jacques Villeneuve.