Dennis Waszek ovládl druhý závod způsobem start-cíl

Dennis Waszek ovládl druhý závod způsobem start-cíl

Český závodník Dennis Waszek s Lamborghini SuperTropheo týmu GT2 Motorsport dominoval závěrečnému závodu ESET Cupu na Balaton Parku, když ze třetího místa předvedl nejlepší start a převzal vedení od prvního kola.

První řadu na startu druhého závodu ESET Cupu okupovala rodinná dvojice Adam Konopka a Miro Konopka. Dvě žlutá Lamborghini Huracán GT3 tak najížděla do prostoru startu a cíle z nejvýhodnějšího postavení, ale na letmý start nejlépe zareagoval třetí Dennis Waszek a okamžitě šel se svým lamborghini kategorie GTC do čela.

Adam Konopka se propadl na druhé místo, třetí kroužil Miro Konopka, na celkovém čtvrtém místě a v kategorii GTC1 byl první Hubert Darmetko.

Závod nebyl tentokrát poznamenán žlutými vlajkami nebo výjezdem safety caru. Dennis Waszek udržel vedení a pod šachovnicovým praporkem dojel na prvním místě v celkovém pořadí i v rámci klasifikace GTC, kde porazil Andreje Laha s lamborghinim a Libora Dvořáčka, taktéž s lamborghinim.

Na druhém místě v celkovém pořadí a zároveň prvním v GT3 dojel Adam Konopka, jenž oslavil své premiérové vítězství v ESET Cupu. Za ním dokončil závod hrdý otec Miro Konopka.

V kategorii GTC1 zvítězil Hubert Darmetko z týmu PTT Racing, za ním byl klasifikován Petr Brecka a třetí skončil Radek Kolařík. Petr Koukola dominoval s KTM GTX kategorii GTX a zvítězil před Gáborem Timem a Kalmánem Bódisem.

Nejzajímavější souboj se odehrával v kategorii GT4, kde o prvenství bojovali Antal Zsigo a Rudolf Beňo, oba s BMW M4 GT4. Těsně za nimi kroužil Mark Kastelic s Mercedesem AMG GT4. Ačkoliv v tomto pořadí dojeli až do cíle, po celou dobu jezdili v těsném sledu.