David Wassermann vyhrál Cruze Cup manévrem v poslední zatáčce

David Wassermann vyhrál Cruze Cup manévrem v poslední zatáčce

Atraktivní podívanou nabídl závěrečný závod v rámci ESET MMSR na Automotodromu Brno. Pohárový šampionát Cruze Cup a Twingo Cup tentokrát zpestřily souboje v obou kategoriích.

V Cruze Cupu získal pole-position Martin Rennhofer před Davidem Wassermannem a Thiesem Ahrensem. V Twingo Cupu si vyjel pole-position Stefan Kramer před svým bratrem Alfredem, z další řady startoval Tomaž Trček a Luka Glazer a za nimi se seřadili Keijo Keke Platzer a Marko Coza.

V závodě se tvrdě bojovalo od startu do cíle. Wassermann převzal vedení v první zatáčce, ale Rennhofer se nevzdal a Němce atakoval v každém možném momentu. Dvojice jezdila v těsném sledu za sebou, měnila si pořadí a v posledním kole při stoupání k cílové rovince ještě vedl Rennhofer. Zkušený Wassermann měl však do prudkého kopce lepší akceleraci, v poslední dvouzatáčce se dostal na Rennhoferovu úroveň a na výjezdu se zařadil na první místo, přičemž pod šachovnicovým praporkem projel s náskokem 0,287 vteřiny před Rennhoferem. Třetí skončil Thies Ahrens.

V čtrnáctičlenném poli Twingo Cupu byly výsledky opět velmi těsné. První čtveřici Stefan Kramer, Alfred Kramer, Tomaž Trček a Keijo Keke Platzer děla v cíli pouhá vteřina a jezdci si během závodu pravidelně měnili pořadí. Pouze Stefan Kramer projel startovní rovinkou pokaždé na prvním místě, takže statisticky vedl od začátku do konce závodu. Na druhém místě dojel Alfred Kramer, který se v průběhu závodu propadl až na konec čtyřčlenné skupinky, nicméně ve finále se dokázal probojovat na druhé místo před třetího Tomaže Trčka, kterému bronz stačil k titulu šampiona Twingo Cupu. Keijo Keke Platzer pak dokončil závod na čtvrtém místě.

Cruze Cup
1. David Wassermann
2. Martin Rennhofer
3. Thies Ahrens

Twingo Cup
1. Stefan Kramer
2. Alfred Kramer
3. Tomaž Trček

COMMENTS