David Malinkovski kráčí vstříc Clio Cupu

David Malinkovski kráčí vstříc Clio Cupu

Makedonec David Malinkovski má za sebou poměrně úspěšné tříleté závodění s Renaultem Twingo. Příležitostně se účastnil Twingo Cupu a mezitím patřil k předním jezdcům v makedonském seriálu Twingo Cupu. Nyní však nastal čas posunout se dál a závodit s rychlejším vozem.

Davide, v Twingo Cupu závodíš od roku 2019. Co stojí za rozhodnutím přestoupit do Clio Cupu?
Správně, v Twingo Cupu závodím od roku 2019. Měli jsme dohodu s Automotive Group, hlavním dealerem Renaultu v Makedonii, o účasti v makedonském Twingo Cupu. A musíte se zavázat na tři roky ježdění (s výjimkou jednoho covidového roku 2019, 2021, 2022). Mohu říci, že jsem v Makedonském poháru Twingo zaznamenal úspěch, protože jsem po třech sezónách celkovým vítězem s největším počtem bodů a zároveň jsem v roce 2021 získal titul. Proto jsem se rozhodl přestoupit do ESET Clio Cupu s týmem Lema Racing.

Jak došlo ke vzájemné dohodě s Lema Racing?
S Lema Racing jsem podepsal smlouvu, protože mi to přišlo přirozené. Jsou hlavními organizátoři Twingo Cupu, znám je a jsou vždy vstřícní a podporují každého, kdo v Twingo cupu jezdí.

S jakou generací Clia budeš jezdit? Čtvrté nebo páté?
Budu závodit s pátou generaci Clia. I když se všeobecně diskutuje o tom, že čtvrtá generace je rychlejší. Každopádně pozor, zbarvení auta bude křiklavé a odvážné #22!

Už jsi měl možnost vůz vyzkoušet? Můžeš ho porovnat s Twingem?
Podařilo se mi absolvovat dva testovací dny v Clio Gen 5. První test byl krátký a vůbec jsem na auto netlačil. Ale zaujalo mě to a byla to vlastně jiskra, která mě donutila posunout se o třídu výše. Během testování v italské Cremoně jsme měli možnost testovat v dešti i na suchém okruhu. S autem jsem se cítil mnohem pohodlněji, bylo dobré prozkoumat limity pneumatik a auta. Ve srovnání s Twingem je to drastická změna. Bez urážky k Twingu, je to perfektní nástroj do začátku, ale Clio je jiná bestie. Díky hladkým pneumatikám nebo sekvenční převodovce je poznat, že jde o profesionální závodní auto.

Na který okruh v kalendáři se nejvíce těšíš?
Nejvíce se těším na pro mě známe tratě, nicméně Hungaroring a Slovakia Ring jsou mými zdaleka nejoblíbenějšími okruhy!

Jaké jsou tvé cíle pro letošní sezónu?
Mým cílem pro tuto sezónu je růst jako jezdec, mít dobré a čisté souboje s ostatními jezdci a absolvovat konzistentní sezónu.