Daniela Skalického letos čeká zásadní změna

Daniela Skalického letos čeká zásadní změna

Daniel Skalický přestupuje na novou techniku a od letošní sezony jej uvidíme za volantem Audi R8 LMS ultra kategorie GT3. Doposud usedal do vozů značky BMW, nicméně, jak sám říká, změna je život a v roce 2018 na něj čeká nová výzva.

Pro letošní sezonu chystáte jednu zásadní změnu, o co jde?
Ta změna je celkem zásadní – přechod od vozu BMW k Audi. Zůstávám ale v domovském týmu Duck Racing, za který budu startovat ve vytrvalostních závodech s Audi R8 LMS. Sprinty pojede s tímto autem Petr Kačírek a pokud se nebude moct zúčastnit nějakého závodního víkendu, zastoupím ho ve sprintu.

Audi R8 LMS je velká změna oproti BMW M6 nebo BMW Z4. Co taková změna vyžaduje od jezdce?
Ke každému autu je potřeba přizpůsobit řízení. Auta mají jiná uložení motoru a tím pádem naprosto odlišné váhové rozložení. Pro mě je to trochu škoda, protože jsem si přivykl na BMW Z4 a teď se budu opět adaptovat na jiný vůz. Ale změna je prý život. Audi jsem vyzkoušel v tříhodinovém závodu v Dubaji a zdá se, že mi docela sedlo.

Do letošního kalendář přibyl okruh Grobnik. Znáte ho, těšíte se na něj? Bude to výzva?
Každý nový okruh je samozřejmě výzva, jen mi přijde zbytečně jet na okruh, který je svým profilem hodně podobný právě Mostu, není ničím zajímavý a je vzdáleny 900 km. Pokud je změna nutná, jsou mnohem dostupnější a možná i zajímavější okruhy, třeba v Maďarsku nebo v Itálii.

Jak probíhá vaše zimní příprava?
Má zimní příprava probíhá hlavně po sportovní stránce. Fyzická příprava je hodně důležitá, protože v teplých měsících je v autě kolem 50 stupňů a pokud se jede hodinový závod, je to opravdu fyzicky náročné. No a pokud je čas, snažím se usednout doma k simulátoru a alespoň takto si oživit tratě a řízení.

Jak obecně hodnotíte česko-slovenskou okruhovou scénu a ESET MMSR?
Česko-slovenská okruhová scéna není sice na rozdíl od jiných státu nejpočetnější, ale rozhodně je velmi kvalitní! Ačkoliv obdobná situace i v jiných zemích. Máme u nás piloty, kteří se aktuálně poměřují nebo měřili se závodníky světové úrovně a vůbec přitom nehráli druhé housle, právě naopak. Při společném startu s Divinol Cupem na Red Bull Ringu s námi soupeřili jezdci z Blancpain GT series nebo Porsche Cupu, včetně pozdějšího vítěze, a mnohé jsme porazili. Máme srovnání i podle dosahovaných času na okruzích, kde se pravé tyto slavné série jezdí – a máme velmi srovnatelné časy. Nutno podotknout, že těchto výkonů dosahuje naše okruhová scéna na vozech starší specifikace, nikoliv na té nejnovější! To jsou všechno důvody, proč tvrdím, že pokud by u nás bylo více sponzorů nebo se pracovalo s mladými talenty, byla by naše země špičkou v tomto sportu.

ESET MMSR samozřejmě musím pochválit, je to hodnotný seriál s pěknými okruhy, občas bych jen uvítal změnu a poohlédnul se třeba po italských okruzích – Mugello, Imola nebo Monza.

COMMENTS