Další vítězná sezona pro Carpek Racing

Další vítězná sezona pro Carpek Racing

Clio Cup nabídl další zajímavou sezonu, v níž opět dominoval český závodní tým Carpek Racing. Jednička týmu Rakušan Tobias Poschik při svém debutu dosáhl na titul.

Letošní sezona Clio Cupu byla rozdělena do dvou kategorií. Jezdci za volantem nové generace Clio V měli samostatnou klasifikaci, stejně jako jezdci ve starším modelu Clio IV. Nicméně vzhledem k početnému poli starších modelů a jejich výkonnostní převaze nad novou generací, byl letošní rok především o soubojích v Cliích IV.

Se začátkem sezony na Hungaroringu se zdálo, že souboj o titul povedou Tobias Poschik z Carpek Racing a Szabolcs Lantos z NNR Team Hungary. Oba totiž vyhráli první dva závody. Nicméně v nadcházejících závodech už měl Poschik navrch. Na Red Bull Ringu bojoval o prvenství, byť v prvním sprintu dojel stříbrný a druhý sprint kvůli technickým potížím nedokončil. Na okruhu TOR Poznań ukázal, že se umí prát i ze zadních pozic a dojel na druhém místě. Druhý závod pak vyhrál a stejný výsledek zopakoval i na Grobniku. Mezitím Lantos jako kdyby na chvíli ztratil rychlost. Na Red Bull Ringu se mu nedařilo, a přestože v Polsku a Chorvatsku byl opět velmi rychlý, na Poschika to nestačilo.

Všechno se změnilo na Slovakia Ringu, kde Lantos sváděl krásné souboje s Poschikem a vyhrál oba závody. Byl to pro něj důležitý úspěch, protože si tím udržel naději na titul až do závěrečného podniku v Brně. Nicméně Poschik byl v Brně opět na vrcholu, dominoval úvodnímu závodu a pojistil si titul. Vítězství v závěrečném sprintu sezonu už bylo jen třešničkou na dortu jeho letošního debutu v automobilových závodech.

Tobias Poschik se stal šampionem Clio Cupu s 229 body, Szabolcs Lantos skončil druhý s 175 body. Na třetím místě se umístil zkušený Miha Primožič z týmu Lema Racing, kterému se sice letos nepodařilo vyhrát, ale až na jeden závod, pokaždé skončil na stupních vítězů. Jediní jezdci vedle Poschika a Lantose, kteří letos získali pohár pro vítěze, jsou Michael Hulm z týmu Steibel Motorsport, jenž vyhrál na Red Bull Ringu, a Tomáš Pekař z Carpek Racing, který triumfoval v Poznani.

Jezdec a šéf týmu Carpek Racing Tomáš Pekař se mimo jiné stal šampionem mezi vozy Clio V. Ve většině závodů totiž startoval s novější generací a zároveň působil jako mentor dalšího mladíka v týmu – Henrika Seibela, jenž se mezi Clii V umístil na druhém místě.

CLIO CUP V
1. Tomáš Pekař (CZ)
2. Henrik Seibel (DE)
3. Dejan Rabida (SLO)
4. Ivan Mandić (SRB)
5. David Němček (SVK)

CLIO CUP IV
1. Tobias Poschik (AUT)
2. Szabolcs Lantos (HUN)
3. Miha Primožič (SLO)
4. Valter Nežič (CRO)
5. Michael Hulm (DE)