Další suverénní vítězství pro Jáchyma Galáše

Další suverénní vítězství pro Jáchyma Galáše

Premiérové výhry na Slovensku měly na Jáchyma Galáše pozitivní vliv. Finálový podnik letošní sezony na Automotodromu v Brně totiž otevřel prvenstvím v první jízdě Clio Cupu a prodloužil svou vítěznou sérii na tři závody.

Jáchym Galáš si v Clio Cupu vyjel pole-position před svým hlavním rivalem Michalem Makešem. Za nimi se na startovním roštu seřadili Petr Majer a Mattias Lodi. Z páté příčky startoval Miha Primožič, za nim s Renaultem Clio třetí generace vyrazil do závodu Sebastian Kolakowski. Dalšími jezdci Clio Cupu byli bratři Kramerovi, kteří v Twingo Cupu bojují o celkové prvenství, a bývalý šampion Clio Cupu z roku 2016 Maciej Szkudlarek.

Po startu vjížděli Galáš a Makeš do první zatáčky téměř bok po boku. Galáš však držel vnitřní stopu a v dlouhé pravé zatáčce se usadil na vedení. Makeš se držel za svým soupeřem, nicméně do riskantních soubojů o vedení se nepouštěl. Lídr průběžného hodnocení jel na jistotu, a i druhé místo pro něj mělo cenu zlata.

Jáchym Galáš tak projel cílem na prvním místě s náskokem čtyř vteřin před Makešem. Bronzovou příčku bral Alfred Kramer a těsně za ním dojel Stefan Kramer. První pětku uzavřel Miha Primožič.

„Vítězství pro mě znamená opravdu hodně. Byl jsem schopný porazit tým Mičánek Motorsport na domácí trati a budu dělat všechno proto, abych Michala Makeše porazil i v následujícím závodě,“ radoval se spokojený vítěz Jáchym Galáš.

V kategorii Clio Cup III mezi sebou bojovali Sebastian Kolakowski a Maciej Szkudlarek. Šampion letošní sezony Kolakowski však svému krajanovi z Polska nedal šanci a závod vyhrál.

Ve třídě D4-1600 vyhrál Dušan Kouřil s vozem Fiat Punto S1600.

Clio Cup
1. Jáchym Galáš
2. Michal Makeš
3. Alfred Kramer

Clio Cup III
1. Sebastian Kolakowski
2. Maciej Szkudlarek

D4-1600
1. Dušan Kouřil

COMMENTS