Další promáčený závod tentokrát padl do rukou Vesniče

Další promáčený závod tentokrát padl do rukou Vesniče

Před druhým závodem ESET TCR zaplavila trať mohutná průtrž mračen a jezdci se zaparkovanými vozy na roštu netrpělivě čekali na příhodnější podmínky. Po zdržení se nakonec situace zlepšila jezdci vyrazili do závodu.

Mohutné gejzíry vody vytvářely na trati nepropustné šedé bariéry a piloti se potýkali s ještě horšími podmínkami než v dopoledním závodě. Z prvního místa startoval Jáchym Galáš, ale na čele se příliš dlouho neudržel a propadl se do druhé poloviny startovního pole. Vedení převzal Milovan Vesnič, zatímco Galáš se v krátkosti nejlépe adaptoval na vodu na trati a společně s Dušanem Kouřilem začal zajíždět nejrychlejší časy závodu.

Po pěti kolech se na prvním místě držel Vesničův seat, za ním svou desetisekundovou ztrátu stále zkracoval Galáš s golfem a na třetím místě jezdil hyundai Dušana Kouřila. Na dohled od Kouřila jezdil Carol Wittke se seatem a první pětku uzavíral domácí Žarko Knego, na kterého tlačil Petr Čížek a nakonec se úspěšně protlačil na páté místo.

V závěru závodu se pozornost diváků soustředila na souboj o druhé místo, v němž figurovali Galáš a Kouřil. Galáš sice pozvolna stahoval vedoucího Vesniče, ale ještě rychlejší byl právě Kouřil a dotáhl se až na zadní nárazník červenobílého golfu. Ani to ovšem nestačilo a ve finále se musel spokojit se třetím místem, neboť závod byl předčasně ukončen.

Závod vyhrál Vesnič před Galášem, Kouřilem, Wittkem a pátým Čížkem.

Výsledky
ESET TCR Race 2