Co motivuje Miro Konopku?

Co motivuje Miro Konopku?

Jedním z nejstarších jezdců byl na chorvatském okruhu v Grobniku v rámci ESET V4 Cupu Miro Konopka. Ovšem jeho výkony za volantem Lamborghini Huracan GT3 do starého železa zdaleka nepatří, ba naopak! Třetí místo ze sprintu a druhé z vytrvalosti v absolutní klasifikaci je toho důkazem.

Využil jste Miro chorvatský víkend také pro dovolenou?

Já jsem tady pouze na závodech. Byli jsme minulý týden ve Spa, teď jsme tady a pak nás čeká Slovakia Ring. Od teď mám na programu následujících deset víkendů vlastně jen samé závody. Toto léto v podstatě jen závodím.

Jak je náročné žít v takto napěchovaném programu?

Tak moje žena mi říká, že jsem hodinový manžel, protože na závody odjíždím ve středu a vracím se v pondělí (smích). Já to závodění mám ale rád. Přes zimu je to samozřejmě volnější. To máme třeba jen jeden závod za měsíc. Je to vždy rozhodnutí každého. Já jedu více sérií, což nemusím, ale mám to rád, tu celkovou atmosféru. Je to hlavně problém po manažerské stránce to vše pokrýt. Je to hodně práce, ale v zimě budeme odpočívat.

Kde je vlastně ten motor, který vás žene dál?

Tak toto je otázka, na kterou neumím odpovědět (smích). Já nevím, jestli je to nějaká setrvačnost. Někdy si říkám, jestli si nedám dva, tři týdny volno. Mám už věk a vím že už nemusím dlouho jezdit. Začínám být ve startovním poli také nejstarší jezdec a když těm mladým jezdcům stačím, tak z toho mám dobrý pocit. Já jsem začínal později, možná ve věku, kdy většina jezdců končí. Když tu prvních šest jezdců jede v půl vteřině, tak musí všichni vidět, že tu nikdo není na ozdobu. Je to tvrdý boj. Takže závodit proti mladým klukům a stačit jim je určitě to, co mě motivuje a žene dál.

COMMENTS