Clio Cup se ponese ve znamení honu na Pekaře

Clio Cup se ponese ve znamení honu na Pekaře

Renault Clio Cup čekají na Slovakia Ringu další dva závody. V roli lídra šampionátu vstupuje do druhého podniku sezony Tomáš Pekař. Jezdec stáje Carpek Racing ale bude v Orechové Potôni čelit početné konkurenci.

Na Slovakia Ringu pokračuje o víkendu druhým podnikem letošní sezona ESET Cupu. V programu závodního víkendu nebude pochopitelně chybět ani Renault Clio Cup. Tuto kategorii čekají celkem dva závody – jeden v sobotu, druhý v neděli.

V roli vedoucího muže šampionátu vstoupí do slovenského podniku Tomáš Pekař. Jezdec stáje Carpek Racing zažil v Grobniku vynikající návrat do ESET Cupu. V obou víkendových závodech si totiž dojel pro vítězství a připsal si tak maximální počet padesáti bodů. Udržet se na vítězné vlně i po slovenském víkendu ale rozhodně nebude pro českého jezdce jednoduchým úkolem.

Druhý muž průběžného pořadí Pawel Wysmyk (33 bodů) a celkově třetí Mark Mramor (26 bodů), který je zatím nejlepším z juniorů, totiž Pekařovi během slovenského víkendu rozhodně nemají v úmyslu nic darovat. Potenciál pro boj o nejvyšší příčky prokázali oba již v Grobniku. Zatímco Wysmyk skončil v úvodní jízdě druhý a ve druhém závodě obsadil třetí místo, Mramor si odnesl stříbro ze druhého chorvatského klání. V jeho úvodu navíc ohrožoval i Pekaře na čele.

Počítat se ale bude muset rovněž s Leventem Losonczym, třetím mužem prvního víkendového závodu v Grobniku Zoranem Poglajenem, Mihou Primožičem nebo Alfredem Fischerem. Toto kvarteto totiž už během loňských závodů Renault Clio Cupu ukázalo, že na Slovakia Ringu umí. Všichni se tehdy umístili na stupních vítězů a Losonczy si připsal dokonce vítězství.

Sledovat se ale jistě vyplatí také navrátivší se stáj do kolotoče ESET Cupu, tým Basenhurt. Reprezentovat ji budou bratři Adam a Tomasz Rzepečtí. Stranou ale určitě nebude chtít zůstat mimo jiné ani teprve šestnáctiletá závodnice Yasmeen Kolocová. Jezdkyně stáje Buggyra Zero Mileage se objevila již v Chorvatsku s monopostem specifikace F4. V Renault Clio Cupu převezme štafetu po své sestře Aliyyah, která s tímto vozem startovala v Grobniku, a absolvuje v této kategorii premiéru.