Clio Cup měl jasné vítěze i nové šampiony

Clio Cup měl jasné vítěze i nové šampiony

Slovakia Ring byl, co se týče souboje o titul pouhou formalitou. Tomáš Pekař i Martin Kadlečík letos vládnou kategoriím Clio V, resp. Clio IV natolik, že si ocenění šampiona odnesli ještě před finálovým podnikem.

Celá sezona Clio Cupu vypadá velmi často stejně. Z nejvýhodnější pozice startuje nejčastěji Martin Kadlečík s bílým Cliem IV, které je zkrátka výkonnější než současná pátá generace, a pod šachovnicovým praporkem projíždí jako vítěz. Za ním, případně po jeho boku, pak startuje oranžové Clio V a za volantem zkušený Tomáš Pekař. Nezřídka má výborný start a dokáže se dostat na celkové první místo, ale Kadlečík pak zúročí více koní pod kapotou a Pekaře předjede. Oba se však stávají vítězi své kategorie. Pekař proměnil deset startů v osm prvenství. Kadlečík zůstává zatím neporažen.

Pro soupeře je náročné těmto dvěma závodníkům konkurovat. V průběžném pořadí Clio IV druhý Michael Hulm prozatím nenašel recept na pokoření Kadlečíka. Na Slovakia Ringu k tomu však daleko neměl. Potvrdil, že tamní okruh mu sedí a Kadlečíka v úvodních kolech proháněl. V prvním závodě zajel dokonce o čtyři desetiny rychlejší čas než Kadlečík a připsal si bod za nejrychlejší kolo. A rozdíl mezi nimi byl v cíli pouhé 2,7 sekundy. I domácí Adam Konopka měl o pár setin rychlejší čas než Kadlečík, nicméně konzistentní a bezchybná jízda byla to, co Kadlečíka dovedlo k výhře. A jak to dopadlo v druhém závodě? Tam už byl opět jasně nejrychlejší.

Tomáš Pekař dojel v obou případech na celkovém čtvrtém místě a prvním v rámci Clio V. Rychlý Slovakia Ring svědčí starší generaci vozů, ale Pekař prokazoval svůj letitý um a v prvním závodě si krásně zazávodil s Adamem Konopkou. Jejich rozdíl v cíli činil 0,073 sekundy. Samozřejmě každý spadá do jiné kategorie a na jejich výsledek to nemělo vliv, ale každý jezdec rád zabojuje se soupeřem, ať už řídí jakékoliv auto.

 

Resumé letošní sezony Clio Cupu je jasné – dominance dvou závodníků a tituly s předstihem. Do konce sezony zbývá poslední podnik na Autodromu Brno a tak si můžeme klást otázku, dosáhne Pekař na kulatou vítěznou desítku? Podaří se Kadlečíkovi vyhrát všechny závody? To si zodpovíme druhý zářijový víkend v Brně.

Clio Cup – Qualifying
Clio Cup – Race 1
Clio Cup – Race 2

Standings Clio Cup