Clio Cup Bohemia: Sandström se znovu přiblížil k titulu, trojité vítězství pro Carpek Service

Clio Cup Bohemia: Sandström se znovu přiblížil k titulu, trojité vítězství pro Carpek Service

Lídr šampionátu Filip Sandström dosáhl na své již šesté letošní vítězství a je znovu blíže k zisku titulu. Jeho týmoví kolegové Erik Bertilsson a Juuso Panttila také vystoupili na stupně vítězů. Bertilsson dojel druhý a Panttila třetí.

Filip Sandström udělal další krok na cestě za titulem šampiona Clio Cupu Bohemia. Švédský jezdec dosáhl při prvním závodě předposledního podniku na Slovakiaringu již na své šesté letošní prvenství. Do závodu vyrážel ze druhé pozice za Balintem Hatvanim. Hned v úvodu se ale dostal do čela a tam zůstal až do cíle.

V prvních kolech jezdil blízko za Sandströmem jeho týmový kolega u stáje Carpek Service a současně krajan Erik Bertilsson. Ten se ale nakonec musel spokojit se druhou příčkou. Také na třetí pozici dorazil do cíle pilot týmu Carpek Service, a to Juuso Panttila. Fin se dostal na bronzovou příčku již v úvodu, poté jej ale předjel Balint Hatvani. Vítěz kvalifikace ale dvě minuty před cílem odstoupil a Panttila se tak díky tomu mohl vrátit zpět na poslední pódiovou příčku.

Kromě zmíněné trojice týmu Carpek Service bodovali také čtvrtý Levente Losonczy, pátý Sandi Jeram, šestý Predrag Šainovič, sedmý Zoran Poglajen, osmý Lukáš Uxa, který se do našeho šampionátu vrací po delší době, devátý Valter Nežič a desátý Richard Meixner. Poslední jmenovaný byl klasifikován jako desátý i přesto, že po problémech v závěru nakonec nedojel.

Lukáši Uxovi se při prvním závodě po našem návratu podařilo bodovat. Foto: Petr Frýba

Kromě Meixnera a Hatvaniho neviděli cíl ani Miha Primožič, Yasmeen Kolocová a Silvano Bolzoni. Kolocová odstoupila poté, co ji Primožič poslal v úvodu ven z dráhy. Slovincovo účinkování skončilo o pár kol později.

Foto: Petr Frýba