Clio Cup Bohemia pokračuje v Grobniku, udrží se Carpek Service na vítězné vlně?

Clio Cup Bohemia pokračuje v Grobniku, udrží se Carpek Service na vítězné vlně?

Čtvrtým podnikem bude v Grobniku pokračovat mimo jiné i letošní sezona kategorie Clio Cup Bohemia. V té se bude snažit o prodloužení letošní vítězné šňůry česká stáj Carpek Service. Počítat ale musíme i s jezdci ostatních týmů.

Letošní sezona začala nejlépe pro Filipa Sandströma. Švédský závodník totiž ovládl jak oba víkendové závody úvodního podniku na Hungaroringu, tak obě jízdy na Slovakiaringu. Před měsícem v Poznani ovšem jeho vítězné tažení skončilo. Zatímco v prvním závodě víkendu skončil kvůli defektu pneumatiky až na sedmé pozici, ve druhém se musel spokojit se stříbrnou příčkou. I přesto je to ale on, kdo zahájí druhou polovinu sezony v roli lídra šampionátu. Na kontě má 134 bodů a v Chorvatsku se pokusí vrátit zpět na vítěznou vlnu.

Sandström ale není jediný, kdo míří do Grobniku s cílem uspět. Lacino nebudou chtít svou kůži prodat ani jeho týmoví kolegové u stáje Carpek Service Erik Bertilsson, Juuso Panttila a Richard Meixner. I Bertilssonovi s Panttilou se již letos podařilo triumfovat. Oba získali po jednom vítězství. Zatímco Bertilsson je celkově druhý, Panttilovi patří pátá příčka. Richarda Meixnera jsme sice letos ještě na stupních vítězů neviděli, díky konzistentním výkonům se ale nachází na třetí pozici průběžného pořadí.

Po první polovině sezony je na tom v Clio Cupu Bohemia nejlépe Filip Sandström. Foto: Petr Frýba

Potenciál pro boj o nejvyšší příčky ale už letos ukázali také jezdci stáje Z.S.P Motorsport Kft. Levente Losonczy vystoupil na stupně vítězů už třikrát a Balint Hatvani má na kontě jenom o jedno pódiové umístění méně. Ani oni tedy určitě nemají v plánu hrát druhé housle.

Odepisovat nelze ani tým Lema Racing, který bude mít při čtvrtém podniku letošní sezony hned čtyřčlenné zastoupení. Jeho barvy bude hájit kvarteto ve složení Miha Primožič, Predrag Šainovič, Sandi Jeram a Igor Tomljanovič. Zapomínat nesmíme ani na Yasmeen Kolocovou ze stáje Buggyra, která se rovněž bude chtít ukázat v dobrém světle.

Průběžné pořadí šampionátu
Startovní listina

Úvodní foto: Petr Frýba