Chlad vyhrál úvodní maďarský GT sprint i titul

Chlad vyhrál úvodní maďarský GT sprint i titul

Úvodní víkendový sprintový závod vozů GT a TC patřil na Hungaroringu Richardu Chladovi Jr., který si kromě vítězství pojistil i zisk titulu. Druhý dojel Samuel Sládečka, jenž se radoval v GTC, a třetí příčku obsadil Bronislav Formánek. V TC-3500 se nejvíce dařilo Józsefu Merkovi.

Po páteční kvalifikaci pro sprint vozů GT a TC mohl být nejšťastnější Richard Chlad Jr. Byl to totiž právě lídr průběžného pořadí třídy GT3, kdo zaznamenal suverénně nejrychlejší čas a s náskokem devíti desetin sekundy na druhého v pořadí si zajistil pro úvodní závod víkendu pole position.

Společně s Chladem se do první řady postavil Samuel Sládečka, jenž byl zároveň nejúspěšnější v kategorii GTC. Nejlepší trojici pak zkompletoval Libor Milota.

Po startu si ale jezdci příliš nezazávodili. Již po dvou zatáčkách totiž skončil závod právě pro bronzového kvalifikanta Milotu, který si poškodil svůj vůz po kontaktu se soupeřem a na trať se vydal safety car.

Z Milotova odstoupení ale rozhodně nemusel být smutný Chlad, právě naopak. Pilot GT2 Motorsportu byl totiž před závodem jediným, kdo ještě disponoval matematickou šancí na jeho sesazení z čela průběžného pořadí. Po svém odstoupení ale přišel o tuto naději i on a vedoucí muž závodu tak mohl slavit titul de facto již po úvodním okruhu.

Pokud ale Chlad byl o této skutečnosti informován, nikterak jej nevyvedla z míry. Ze své rychlosti totiž neztratil nic ani po restartu a s více než sedmisekundovým náskokem si dojel pro vítězství.

Svůj výsledek z kvalifikace zopakoval i druhý Samuel Sládečka, který zároveň slavil triumf v hodnocení GTC a navýšil tak svůj náskok v čele šampionátu na svého nejbližšího pronásledovatele Bronislava Formánka, jenž projel pod šachovnicovou vlajkou jako třetí.

Na stupně vítězů kategorie GTC se podíval také Formánkův stájový kolega Libor Dvořáček, který se v absolutní klasifikaci umístil na čtvrté příčce. Pokud jde o pódium GT3, tam vítězného Chlada doprovodil stříbrný Gregor Zsigo.

Třída TC-3500 se stala kořistí domácích závodníků. Zvítězil József Merk před druhým Csabou Tóthem a třetím Gáborem Kismartym-Lechnerem.