Chlad ovládl i vytrvalost a získává další titul

Chlad ovládl i vytrvalost a získává další titul

Richardu Chladovi Jr. se po vítězství ve sprintu GT3 podařilo ovládnout v této třídě také hodinový vytrvalostní závod a i zde se může radovat ze zisku titulu. Druhá dojela do cíle posádka Libor Milota-Daniel Skalický a třetí skončili Gregor Zsigo s Denisem Waszkem. V GTC triumfoval jak v závodě, tak i v celé letošní sezoně Filip Sládečka a v D4-3500 si mohl vychutnat chvíle slávy zase Jáchym Galáš, který rovněž zvítězil v obou případech.

Vybojovat během jednoho dne dva mistrovské tituly není něco, co by se závodníkovi povedlo každý den. Richard Chlad Jr. si ovšem během druhé řijnové soboty mohl takový pocit vychutnat. Poté, co si ráno zajistil titul ve sprintu GT3,  totiž ovládl tuto kategorii také v rámci vytrvalostních závodů.

Jezdec K+K Racing Teamu si po bezchybném výkonu podmanil závěrečné klání letošního ročníku a v průběžném pořadí tak přeskočil Mateusze Lisowského s Marcinem Jedlinskim, kteří na Hungaroring nedorazili.

„Není tady můj největší soupeř Marcin Jedlinski, nicméně i tak je tu dost rychlých kluků a závod tedy nebyl vůbec jednoduchý. Hned od startu jsem nasadil rychlé tempo a sázel jedno rychlé kolo za druhým. Dnes tak uzavíráme další úspěšnou sezonu, ve které se nám podařilo získat dva mistrovské tituly,“ řekl Chlad.

Druhou pozicí se s letošním ročníkem vytrvalostního šampionátu rozloučili Libor Milota s Danielem Skalickým a na třetím místě dojela do cíle posádka Gregor Zsigo-Denis Waszek.

V kategorii GTC vystoupal letos nejvýše Filip Sládečka, který stejně jako Chlad podtrhl svůj titul v závěrečném závodě sezony prvenstvím. Slovenský závodník dorazil do cíle na celkové čtvrté příčce.

Zprvu ovšem pokukoval po pódiových pozicích. Úvodní část závodu totiž strávil na druhé pozici, která mu patřila i na startovním roštu. Poté ale přišly ke slovu zastávky v boxech a během nich zaznamenalo Lamborghini Huracan EVO se startovním číslem 69 propad.

„Konečně jsem si trochu zazávodil. Kluci jeli s vozy jiné specifikace, ale díky tomu, že máme rychlé auto, se mi dařilo držet s nimi krok. Myslím, že dnes to byl nejlepší závod sezony a opravdu jsem si to hodně užil,“ uvedl Sládečka.

Společně se Sládečkou se podívala na stupně vítězů také posádka stáje Mičánek Motorsport ve složení Bronislav Formánek a Jiří Mičánek.

I ve třídě D4-3500 je držitel titulu identický s vítězem dnešního závodu. V obou dvou případech totiž patří první příčka Jáchymu Galášovi. Jezdce stáje GT2 Motorsport doprovodili po závěrečném závodě sezony na pódium Miro Horňák s Radimem Adámkem, kteří obsadili druhou příčku, a také Csaba Tóth s Gáborem Kismartym-Lechnerem.