Chci do TCR, říká Michal Makeš

Chci do TCR, říká Michal Makeš

Michalu Makešovi se v letošním ročníku podařilo obhájit titul šampiona Renault Clio Cupu a připsal si tak na své konto již druhý mistrovský primát. Zaútočit příští rok v této kategorii na hattrick ale český závodník již v úmyslu nemá. To a mnoho dalšího prozradil v našem rozhovoru.

Michale, v letošním roce se vám podařilo obhájit v Renault Clio Cupu titul šampiona. Předpokládám tedy, že jste se sezonou spokojen?

Ano, samozřejmě. V mém podání se jednalo o velmi vydařenou sezonu, vše fungovalo velmi dobře. Její jedinou vadou na kráse byl pouze podnik na Slovakia Ringu, kde jsem ani jeden ze závodů nedokončil.

Můžete letošní titul porovnat s tím loňským? Byl pro vás například některý vybojovanější než ten druhý? Nebo tyto úspěchy nesrovnáváte?

Já o tom takto úplně nepřemýšlím a příliš je nesrovnávám. Nicméně loňské vítězství bylo rozhodně překvapivější než letošní. Do sezony 2018 jsem totiž s myšlenkami na zisk titulu vůbec nevstupoval. Letošní ročník jsem již ale naopak zahajoval s ambicemi titul obhájit, což se podařilo.

Na který moment ročníku 2019 budete vzpomínat nejraději? Bude to finálový podnik na Hungaroringu, kde jste svůj titul zpečetil, nebo nějaký jiný závod?

Ty nejlepší pocity ve mně zanechal květnový podnik na Red Bull Ringu, kde jsem dokázal oba dva závody suverénně opanovat. Mou nejlepší vzpomínkou na tuto sezonu tedy bude Rakousko.

Nyní mě zajímá naopak vaše nejhorší vzpomínka. Již v první otázce jste naznačil, že to bude Slovakia Ring, což jsem popravdě i očekával. Je to tedy skutečně slovenské klání?

Ano, nejhůře budu bezpochyby vzpomínat na Slovakia Ring. Tam jsem si vybral obrovskou porci smůly. Ještě horší na tom celém bylo, že jsem měl během tohoto víkendu dobrou rychlost a byl zde tedy potenciál znovu dosáhnout dobrých výsledků.

Podnik na Slovakia Ringu Michalu Makešovi ani trochu nevyšel.

U Slovakia Ringu bych ještě chvíli zůstal. V úvodních třech podnicích jste totiž dokázal všechny závody ovládnout a poté přišla na Slovensku dvojice odstoupení, po kterých se váš komfortní náskok rozplynul a najednou jste se v šampionátu propadl až na druhé místo. To zcela jistě byla hodně obtížná situace, kterou ne každý závodník je schopen ustát. Co se vám v té době honilo hlavou?

Rozhodně to nebylo příjemné, nicméně bylo třeba hodit to za hlavu, oklepat se a jít dál. Také mi pomohlo, že již za dva týdny se závodilo v Brně a tak jsem neměl moc času o svém slovenském neúspěchu přemýšlet.

A na závěr by mě zajímaly vaše plány pro nadcházející rok. Máte v úmyslu zaútočit v Clio Cupu na třetí titul v řadě, nebo naopak toužíte po přestupu do jiné kategorie jako například TCR? Nebo se snad chystá něco úplně jiného?

Zatím není nic oficiálně potvrzeno a uvidíme, jak se to vyvine. Nicméně mým cílem je přestoupit do TCR.