Chci být mezi nejlepší trojicí, říká Mramor

Chci být mezi nejlepší trojicí, říká Mramor

Mark Mramor bude i letos závodit v kategorii Renault Clio Cup. A jeho cílem je umístit se v konečném pořadí mezi nejlepšími třemi. To a mnoho dalšího prozradil Slovinec v našem rozhovoru.

Marku, loni jste závodil v kategorii Renault Clio Cup. Celkově jste obsadil páté místo a dosáhl na jedno pódiové umístění. Jak jste se sezonou 2020 spokojen?

Rok 2020 byl vážně divný. Kvůli koronavirové pandemii jsem neměl téměř žádnou přípravu, takže pro mě i pro tým to bylo docela obtížné. Nakonec jsem ale dokázal obsadit páté místo, což není na první rok špatné. Byl jsem ale trochu rozladěný z toho, že se slovinští závodníci nemohli zúčastnit posledního podniku na Hungaroringu. Tam jsem mohl získat nějaké dobré body a klidně i skončit třetí v šampionátu. Rád bych poděkoval Lema Racingu a juniorskému programu ESETu za to, že stály při mně a pomohly mi loňskou sezonu dokončit.

Co si myslíte o kategorii Renault Clio Cup v našem šampionátu? Co je na ní podle vás nejlepší?

Myslím, že je to jedna z nejzábavnějších kategorií v závodech aut. Vyzkoušel jsem si vůz GT4, to ale pro mě taková zábava nebyla. Nejlepší na této kategorii je, že jsou všechna auta stejná, takže se tu ukáže, jak dobrý jezdec jste. Loni bylo velice zajímavé a zábavné v této kategorii závodit.

Budete v Renault Clio Cupu závodit i letos?

Ano, i letos budu závodit v Clio Cupu. Myslím si, že zůstat tady je pro mě jedna z nejlepších variant. Stále se totiž potřebuji hodně učit, než se přesunu do vyšších kategorií.

Jaké budete mít v letošní sezoně ambice? Loni jste zazářil zejména při druhém víkendovém závodě v Grobniku, kde jste skončil druhý a dokonce jste potrápil i pozdějšího vítěze Tomáše Pekaře. Myslíte, že i letos můžete bojovat o pódia nebo dokonce o vítězství?

Myslím si, že letos to bude oproti loňsku o hodně jiné. Již jsem začal trénovat a zkoušet spoustu nastavení. Když to porovnám s loňskem, tak mnohem více důvěřuji jak sobě, tak i vozu. Mým hlavním cílem bude pro letošek umístění v nejlepší trojici celkového pořadí šampionátu. Byl bych ale velice šťastný, kdybych získal jedno nebo dvě vítězství.

Při druhém víkendovém závodě loňského podniku v Grobniku se Mark Mra

Startovní pole kategorie Renault Clio Cup letos posílí Filip Sandström. Ten loni obsadil celkovou třetí příčku v šampionátu Clio Cup Central Europe. Co od něj letos očekáváte? Myslíte, že bude bojovat o titul?

Upřímně nevím, co od něj očekávat. Nikdy jsem ho závodit neviděl. Doufám, že bude patřit mezi uchazeče o titul. Myslím, že když závodím proti více dobrým jezdcům, můžu se toho v závodech více naučit. Proto doufám, že boj o titul bude letos intenzivní a vzrušující.

ESET Cup se letos vrátí do polské Poznaně. Jak se na tento podnik těšíte?

V Poznani jsem ještě nejel. Hodně se ale těším, až si tuto trať vyzkouším. Slyšel jsem o ní spoustu pozitivních věcí. Jsem proto rád, že byla přidána do kalendáře.

Proč by podle vás letos měli fanoušci kategorii Renault Clio Cup sledovat?

Myslím, že fanoušci by letošní sezonu Clio Cupu měli sledovat kvůli tomu, že si všichni budeme po celý rok velice blízko a na dráze náš čeká spousta velkých soubojů.