Český tým Janík Motorsport kraloval třídě sportovních prototypů

Český tým Janík Motorsport kraloval třídě sportovních prototypů

Závodní tým v čele s Václavem Janíkem ovládl třídu D5 ve sprintu i vytrvalostních závodech a z pětidílné sezony ESET MMSR si odváží zasloužená celková prvenství.

Janík Motorsport obohatil startovní pole seriálu ESET MMSR o dva prototypy Norma v podobě otevřeného modelu M20FC a mezinárodně úspěšného typu M30 specifikace LMP3, což je v evropském měřítku jedna z kategorií pro úspěšný vstup do slavného závodu 24hodin Le Mans.

S Normou M30 LMP3 letos ve vytrvalostních závodech jezdili Václav Janík, Tomáš Korený a Balász Volenter. Zatímco Janík usedal za volant tohoto prototypu pravidelně, jeho týmoví kolegové Korený a Volenter se v průběhu roku střídali. Celkové prvenství ve vytrvalosti v kategorii D5 si tak odnesl Václav Janík před Tomášem Konvičkou, který sezonu absolvoval s otevřenou Normou M20FC.

Stoprocentní úspěch slavil tým Janík Motorsport i ve sprintu. Petr Lisa jasně demonstroval, že se jako závodník na simulátorech může prosadit i na skutečné trati a s Normou M30 vyhrál konečné bodování před Jiřím Svobodou, který startoval s modelem M20FC.

Tým Janík Motorsport si tak z letošní sezony ESET MMSR odnáší maximální úspěch a prokazatelně nasadil pro své soupeře velmi vysokou laťku.

COMMENTS