Česká stopa na výstavě Essen Motor Show

Česká stopa na výstavě Essen Motor Show

Od 1. až do 9. prosince probíhala v Essenu tradiční Motor Show, kterou navštívilo přes 360 000 nadšených fanoušků automobilů z celé Evropy. Přes pět set vystavovatelů se těšilo z obrovského zájmu o sportovní produkční vozy, tuning, motorsport a veterány. Mezi nimi byla i česká stopa v podobě Octavia Cupu, ESET V4 Cupu ale také české automobilky Škoda Auto.

Německo se začátkem prosince stává největším motoristickým veletrhem, který prezentuje motorsport a úpravce sportovních vozů. Své šampionáty zde prezentují i organizátoři a tradičně tuto roli využívá také ESET V4 Cup. “Není to výstava pouze pro fanoušky motorsportu a tuningu, je to zároveň i vyznání lásky k automobilům. Návštěvníci zde mimo několika novinek a premiér vnímají automobil i jako součást kulturního dědictví. Zaznamenali jsme mnoho kladných reakcí na náš seriál, který jsme zde představovali. Došlo zde také na novou dohodu s televizní společností Eurosport, což je fantastická zpráva pro naše závodníky,” uvedl jeden z organizátorů ESET V4 Cupu Josef Křenek.

Závodní speciály BMW M6 GT3, Audi RS3 LMS a zástupce pohárových vozů Chevrolet Cruze Cup, prezentovaly na stánku ESET V4 Cupu hlavní kategorie tohoto šampionátu. K vidění byl i vůz Renault Twingo Cup pro začínající jezdce ESET V4 Cupu, který byl vystaven u známé německé motokárové školy JLC Racing. Společnost Benet pak představila v rámci své expozice speciál pro okruhový pohár Octavia Cup. Nechyběl ani jeden z nejúspěšnějších českých rallyových speciálů všech dob Škoda Fabia R5, kterou měl na stánku německý importér vozů Škoda. Vedle závodního speciálu byla v Německu poprvé prezentována sportovní verze největšího českého SUV Kodiaq RS.