Čekání na příležitost. Michael Hulm sbírá zatím druhá místa

Čekání na příležitost. Michael Hulm sbírá zatím druhá místa

Německý závodník Michael Hulm si závodní víkendy Clio Cupu užívá. Se starší generací Clio IV se drží na druhém místě v průběžném hodnocení, na své první letošní vítězství však stále čeká.

Modré závodní Clio, nálepka Steibel Motorsport a Michael Hulm za volantem a později s pohárem za druhé nebo třetí místo v ruce. To je obrázek letošní sezony, kterou Hulm hodnotí velmi pozitivně. „Myslím, že jde o vydařenou sezonu. Bohužel jsem zatím nedokázal porazit velmi rychlého Martina Kadlečíka, ale s druhou pozicí v hodnocení jezdců jsem spokojený,“ hodnotil Hulm své počínání během závodního víkendu v Mostu.

Autodrom Most velmi dobře zná. Do Německa je to blízko a minimálně jednou za rok sem přijede testovat. Nyní zde konečně i závodil.

„Most mám rád a strategie na závod je prostá: nehavarovat a užít si závod,“ prozradil Hulm a dodal, že tohle je vlastně jeho celoroční strategie. Recept na zdolání suverénního Kadlečíka nemá. K tomu by potřeboval více testování a více nových pneumatik. Jeho finanční možnosti však mají určité hranice.

Z letošních osmi závodů dojel Hulme sedmkrát na podium, z toho pětkrát na druhém místě. Loni se mu podařilo zvítězit na Red Bull Ringu, letos na svou první výhru stále čeká. Není to však něco, co by ho vyloženě tížilo.

„Závodění mám rád, chci si každou jízdu užívat a nezničit auto. To je můj cíl a s tím jsem spokojený,“ dodal Hulm, jenž svůj první závod absolvoval v roce 2000 v deseti letech. Jednalo se o motokáry a později se přesunul ke slalomu a závodům do vrchu. Když před čtyřmi lety vyzkoušel okruhové závodění, přirostlo mu k srdci. „Okruhy jsem si oblíbil. Především strávíte v autě hodně času, což se o slalomu nebo závodech do vrchu nedá říct,“ přiznal Hulme, jenž pro příští rok doufá v přesun za volant novější generace Clio V.