Brněnské GT sprinty nudit nebudou

Brněnské GT sprinty nudit nebudou

Další dva sprintové závody vozů kategorie GT bude hostit Automotodrom Brno. A již nyní je jasné, že bude na co koukat.

Letošní sezona pokračuje o víkendu na Automotodromu Brno třetím podnikem. Součástí víkendu budou opět mimo jiné i dva sprintové závody kategorie GT. Zatímco první z nich se uskuteční v sobotu, druhý přijde na řadu v neděli.

V královské třídě GT3 se můžeme těšit na velký souboj o celkové vedení mezi Gregorem Zsigem (Trevor Racing, BMW M6 GT3) a Danielem Skalickým (Duck Racing, Audi R8 LMS Ultra GT3). Tyto jezdce totiž dělí na prvních dvou místech průběžného pořadí pouhých šest bodů. V tuto chvíli tahá za delší konec Zsigo. Skalický ale jistě udělá všechno proto, aby na konci víkendu figuroval v čele šampionátu on. Do boje o nejvyšší příčky ale jistě bude chtít v Brně promluvit rovněž další jezdec Duck Racingu – zkušený Petr Kačírek.

Ve třídě GT4 budeme svědky dalších soubojů mezi dvojicí Ferenc Ficza (Trevor Racing, BMW M4 GT4) a Sergej Pavlovec (RTR Projects, KTM X-Bow GT4). Sezonu začal lépe Pavlovec, který si v prvním závodě úvodního podniku v chorvatském Grobniku dojel pro vítězství právě před druhým Ficzou. Na prvních dvou místech se tito jezdci umístili také v dalších závodech. V nich již ale vystoupil na nejvyšší stupeň Ficza. Díky těmto třem triumfům vede Maďar i celkově a jeho náskok na Pavlovce činí sedm bodů.

Víkendové sprinty GT4 ale jistě nebudou pouze o této dvojici. Z okruhu aspirantů na vítězství nesmíme vyřazovat ani Piotra Wiru (Good Speed Racing Team, Mercedes GT GT4). Polák bral ve všech předchozích čtyřech závodech třetí místo a bronzová příčka mu náleží také v celkovém pořadí. Na vedoucího Ficzu ztrácí 16,5 bodu.

V akci se ale znovu objeví také prototypy skupiny D5. Chybět nebudou vozy Ligier JSP2 stáje ARC Bratislava, do nichž znovu usednou Miro a Maťo Konopkovi. Ti před dvěma týdny na Slovakia Ringu přímo excelovali. Zatímco ve vytrvalosti zvítězili společně, obě sprintová klání si podmanil Miro.

https://www.instagram.com/p/CELtnkNHHDs/

Otec a syn Konopkovi budou chtít jistě na tento vydařený víkend navázat rovněž na Masarykově okruhu. V cestě jím ale budou stát silní soupeři, a sice dva vozy Norma LMP3 týmu Autoklub JV Sport Racing. Zatímco do prvního usedne Petr Lisa, do druhého zase Jiří Svoboda. Oba budou moci těžit z výhody domácího prostředí.