Bratři Sládečkové by letos mohli závodit společně

Bratři Sládečkové by letos mohli závodit společně

Bratři Sládečkové by mohli během letošní sezony ve sprintu i vytrvalosti nastupovat společně. V rozhovoru pro náš web tuto možnost nastínil starší ze sourozenců Filip.

Filipe, loni jste si dojel pro titul ve vytrvalostním hodnocení GTC. Můžeme se na vás těšit i letos?

V podstatě ještě sami nevíme, jak bude vypadat náš závodní kalendář pro letošní sezonu. Letos na jaře jsme se pustili do určitých podnikatelských aktivit a jak všichni, kteří jsou v motorsportu zainteresováni, vědí, závodění vyžaduje nemalé finanční prostředky.

Loni jste účinkoval ve vytrvalostních závodech, zatímco váš bratr Samuel ve sprintech. Bude tomu letos také tak nebo dojde v tomto ohledu k nějakým změnám?

Letos dojde ke změně v pravidlech. Díky ní by nemělo představovat problém se ve sprintech i vytrvalosti střídat a nastupovat tak společně.

Největším soupeřem stáje Sládečka Motorsport byl loni v GTC tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Brněnská ekipa se u nás objeví ve vybraných podnicích také letos a ve vytrvalostních závodech by mohl být jedním z členů posádky dokonce i sám šéf stáje Jiří Mičánek Jr. Těšíte se na další souboje s tímto týmem?

S Mičánkovci jsme dobrými přáteli v boxech i mimo ně. Při soubojích na závodní dráze to ale má vždy trochu jiný nádech. Po roce a půl soupeření musím říci, že jde o velice férový tým. Vždy nám pomohli, poradili a přejeme jim v motorsportu hodně úspěchů.

Loni to ale nebyl pouze náš šampionát, kde jsme vás mohli vidět. Spolu s bratrem jste se totiž představili také během podniku Lamborghini Super Trofeo Europe na okruhu ve Spa-Francorchamps. Uvidíme vás i letos kromě zdejší scény ještě v jiných sériích?

Samozřejmě, když se letos ukážeme na závodní dráze, tak ve vybraných podnicích Super Trofea a tohoto šampionátu. Kvůli výše zmíněným podnikatelským povinnostem ovšem ani v jednom případě neodjedeme celý seriál.